Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde, 23 yaşındaki bir genç kız, yaya geçidinden karşıya geçmek isterken bir otomobilin çarpması sonucu metrelerce sürüklendi. Genç kızın otomobilin çarpmasıyla yaşadığı korkunç anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Kazanın yaşandığı sırada bir işletmenin güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, genç kızın yaya geçidinden karşıya geçmeye çalışırken hızla gelen otomobili fark ettiği ve son anda kaçmaya başladığı görülüyor. Ancak ne yazık ki, otomobilin çarpmasıyla genç kız metrelerce yükseğe savruluyor. Otomobil sürücüsünün araçtan inip şoka girdiği, çevredeki vatandaşların ise olay yerine koştuğu anlar da kaydediliyor.

Genç Kadın Metrelerce Savruldu

Çanakkale'de toprak kayması: 3 kişiden 2'si kurtarıldı Çanakkale'de toprak kayması: 3 kişiden 2'si kurtarıldı

'Sürekli Kazalar Oluyor, Artık Dayanamıyoruz'

Yaşanan korkunç kazayı anlatan işletme sahibi Bayram Budak, bölgede sürekli olarak kaza yaşandığını ve artık bu duruma dayanamadıklarını belirtti. Budak, "Maalesef burada sürekli kaza oluyor ve artık dayanamıyoruz. Özellikle yaya geçidinde sık sık kaza oluyor. Kazayı duyar duymaz dışarı çıktım ve yaralı kızın durumunu gördüm. Durumu hemen sağlık ekiplerine bildirdim. Bölgede daha fazla önlem alınması gerekiyor" dedi.

Genç Kadın Metrelerce Savruldu4

"Önlem Alındı Ancak Yetersiz Kalıyor"

Budak, bölgede birçok kaza meydana geldiğini ancak alınan önlemlerin yetersiz kaldığını vurgulayarak, "Buradaki kazalar için bir önlem alındı ancak yetersiz kalıyor. Minibüslerin durağı ve yaya geçidini kapatması nedeniyle yayalar sıkıntı yaşıyor. Önerim, bu durağın ileriye taşınması ve minibüslere cep yapılması. Ambulans yolu da bu bölgeye konulmalı" şeklinde konuştu.

"Güvenlik Kamerası Kaydı Ürkütücü"

Kazanın güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerini değerlendiren Budak, "Görüntüler gerçekten ürkütücü. Genç kız metrelerce havaya savrulmuş, arabada ciddi hasar var. Bu durum artık kabul edilemez" şeklinde konuştu.

Genç Kadın Metrelerce Savruldu3

Kaynak: İHA