Mersin'de 15 Aralık 2023'te yaşlı bir çiftin otobüste darp edilmesi olayıyla ilgili olarak 4. duruşma gerçekleştirildi. Tutuklu sanık İsmet T., 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. Ancak, tutukluluk süresi göz önünde bulundurularak tahliyesine karar verildi. Duruşmaya, tutuksuz yargılanan diğer sanıklar ile avukatları katıldı.

Okul Müdürü Ve Oğlu Otobüste Yaşlı Çifti Dövdü! (6)

Sanık ve Tarafların Savunmaları

Duruşmada, tutuksuz yargılanan Ramazan Polat ve eşi Hamdiye Polat, kendilerine yöneltilen suçlamaları reddederek savunma yaptılar. Ramazan Polat'ın avukatı Selin Sürmeli, müvekkilinin savunmasında, İsmet T.'nin olayın başlangıcında gösterdiği tutumu eleştirdi. Ayrıca, İsmet T.'nin pişmanlık göstermediğini belirterek ceza talebinde bulundu.

Okul Müdürü Ve Oğlu Otobüste Yaşlı Çifti Dövdü! (3)

İsmet T.'nin Savunması

İsmet T., suçlamaları kabul etmeyerek, kendisini savundu. Kendisinin, olayın başlangıcında karşı tarafa müdahale etmediğini iddia etti ve suçlamaları reddetti: 'Kendi vicdanımla olayı değerlendirdim ve 18 dakika boyunca kimsenin sabredemeyeceği kadar sabrettim. Ben zalimce ve gaddarca kimseyi darp etmedim. Karşı tarafa hiçbir ceza verilmemesi içimdeki adalet duygusunu zedelemiştir. Şu zamana kadar yaşadıklarımdan dolayı öncelikle hakkımda tahliye kararı ve beraat hükmü verilmesini talep ediyorum. Yaşanan olaylar nedeniyle pişmanım ve özür diliyorum.'. Avukatı Tolga Turna ise müvekkilinin masumiyetini savunarak, daha hafif bir ceza talep etti.

Okul Müdürü Ve Oğlu Otobüste Yaşlı Çifti Dövdü! (4)

Okul müdürü ve oğlu otobüste yaşlı çifti dövdü! Okul müdürü ve oğlu otobüste yaşlı çifti dövdü!

Mahkeme Kararı

Mahkeme heyeti, İsmet T.'yi 'beden bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı kasten yaralama' suçundan 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırdı. Ancak, tutukluluk süresi göz önünde bulundurularak İsmet T.'nin tahliyesine karar verildi.

Otobüste Yaşlı Çifti Darp Etmişlerdi! Sanık Okul Müdürü: Babalık Refleksiyle Darp Ettim Otobüste Yaşlı Çifti Darp Etmişlerdi! Sanık Okul Müdürü: Babalık Refleksiyle Darp Ettim

Otobüste Dövülen Yaşlı Çift

Ne Olmuştu?

Olay, 15 Aralık 2023'te Mersin Şehir Hastanesine giden bir otobüste yaşandı. İddiaya göre, İsmet T. ve oğlu A.O.T., Ramazan ve Hamdiye Polat çiftiyle tartıştıktan sonra saldırıya geçmişti. Güvenlik kamerasına yansıyan olay sonrası İsmet T. ve oğlu tutuklanmıştı. A.O.T. daha önce tahliye edilmişti.

Şırnak'ta tac*z iddiası! Uzman çavuşa linç girişimi Şırnak'ta tac*z iddiası! Uzman çavuşa linç girişimi

Otobüste yaşlı çifti darp davasında 17 yaşındaki genç tahliye edildi Otobüste yaşlı çifti darp davasında 17 yaşındaki genç tahliye edildi

Kaynak: İHA