Kadir Canpolat, yaptığı yazılı açıklamada, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin suikast iddialarıyla ilişkilendirilmesine karşı çıktı. Bahçeli'yi Sinan Ateş cinayetinden sorumlu tutmaya çalışanların suç işlediğini belirten Canpolat, Bahçeli'nin her zaman Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a destek verdiğini vurguladı. "Ülkenin çıkar ve menfaatini düşünen Sayın Bahçeli, kirli odakların ve devlet düşmanlarının hedefindedir" ifadelerini kullandı.

Antalya'da elektrik kesintisi! Finike'de 7 saat elektrik yok! Elektrik kesintisi ne zaman bitecek? Antalya'da elektrik kesintisi! Finike'de 7 saat elektrik yok! Elektrik kesintisi ne zaman bitecek?

Her siyasetçinin devlete ve millete sahip çıkma sorumluluğunu taşıdığını belirten Canpolat, Ülkü Ocakları gibi Osmanlı Ocakları'nın da Devlet Bahçeli'ye yönelik yapılan saldırıları kabul etmeyeceğini dile getirdi. Devlete ve millete sahip çıkan her siyasetçinin kendileri için kırmızı çizgi olduğunu vurgulayan Canpolat, "Vatan ve millet söz konusu olduğunda net bir duruş sergileyeceğiz" dedi.

Ülkücü Camiaya Destek Mesajı

Kadir Canpolat, suikast iddialarının Ülkücü camiayı, MHP'yi ve Devlet Bahçeli'yi hedef aldığını belirterek, bu kirli yapıların karşısında duracaklarını söyledi. "Gücümüz nispetinde tüm saldırılara karşı duracağız" diyen Canpolat, vatan ve millet sevgisinin ön planda olduğunu vurguladı.

Bu arada, Sinan Ateş'in öldürülmesiyle ilgili soruşturma devam ediyor.

Kaynak: İHA