29 Nisan'da Osmaniye'nin Güney Çevre Yolu'nda meydana gelen trajik bir kaza, genç bir hemşirenin yaşamını yitirmesine neden oldu. Özel bir sağlık kabininde görev yapan 23 yaşındaki Tuğçe Nur Akıncı, elektrikli bisikletiyle trafik ışıklarında beklerken arkadan gelen bir otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybetti. Kazanın etkisiyle metrelerce sürüklenen genç hemşire, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Tuğçe Nur Akıncı'nın ailesi, kızlarının ölümüne sebep olan sürücünün adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına büyük bir isyan içinde. Baba Sinan Akıncı, kızının acısıyla içinin yandığını, kızının metrelerce sürüklendiğini belirterek adalet talebinde bulundu. Annelerinin ise kızlarının suçsuz olduğunu vurgulayarak adaletin yerine getirilmesini istediğini dile getirdi.

Ölen Hemşirenin Ailesi Isyan Etti

Otel Lojmanında Yangın! Alanya'da Büyük Panik Otel Lojmanında Yangın! Alanya'da Büyük Panik

Avukatın Açıklamaları: Toplum ve Aile Vicdanını Yaralıyor

Ailenin avukatı Taner Kanarığ, dosyanın incelenmesi sonucunda kazanın bir kaza değil, muhtemel kastla adam öldürme olduğunu düşündüklerini ifade etti. Ayrıca, sürücünün bilinçli taksirle veya muhtemel kastla hareket ettiğini belirtti. Avukat, toplumun ve ailenin bu durumdan büyük bir rahatsızlık duyduğunu ve adli kontrolle serbest bırakılmanın kamu vicdanını zedelediğini vurguladı. Adaletin sağlanması için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

Ölen Hemşirenin Ailesi Isyan Etti2

Kaynak: İHA