Osmaniye'de polis ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda, durdurulan 4 araçta toplam 34 Suriyeli kaçak göçmen yakalandı. Göçmen Kaçakçılığı suçundan 3 kişi tutuklanırken, 1 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

A W173560 02 Result

Polis Ekiplerinden Başarılı Operasyon

İl Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekipleri, göçmen kaçakçılığını önlemek ve düzensiz göçmenleri yakalamak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. D-400 kara yolunda yapılan uygulamada, polisin 'dur' ihtarına uymayarak kaçmaya çalışan minibüs sürücüsü, aracı terk ederek kaçmayı başardı. Ancak yapılan aramada 15 düzensiz göçmen yakalandı. Aracın direksiyonunda bulunan sürücü, parmak izi çalışmasıyla tespit edilerek gözaltına alındı.

A W173560 01 Result

Kaçakçılık Operasyonunda Diğer Yakalamalar

Aynı noktada gerçekleştirilen operasyonda, polisin 'dur' ihtarına uymayarak polis aracına çarpmaya çalışan bir sürücü kısa sürede yakalandı. Araçta bulunan 5 kaçak göçmen de yakalandı. Başka noktalarda yapılan çalışmalarda ise 2 farklı otomobilde toplam 14 düzensiz göçmen yakalandı ve araç sürücüleri gözaltına alındı.

A W173560 03 Result

Karşıyaka'da demir sopalarla darp olayı: 6 şüpheli serbest kaldı Karşıyaka'da demir sopalarla darp olayı: 6 şüpheli serbest kaldı

Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüphelilerden 3'ü tutuklanarak cezaevine konuldu. Diğer bir şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Yakalanan kaçak göçmenler ise İl Göç İdaresi Müdürlüğü'nde işlemlerinin ardından sınır dışı edildi. Operasyonda kullanılan 4 araca el konuldu. Göçmen kaçakçılığında kullanılan araçlar da operasyonun bir parçası olarak emniyet güçleri tarafından alıkonuldu.

Osmaniye'de Motosiklet Kazası: Genç Sürücü Hayatını Kaybetti Osmaniye'de Motosiklet Kazası: Genç Sürücü Hayatını Kaybetti

Kaynak: İHA