Tek listede yer alan sanayici ve iş insanı Mehmet Atılgan, tüm üyelerin oy birliğiyle OSİAD'ın yeni Başkanı seçildi. Genel Kurulda aynı zamanda Gonca Demirci, Funda Çelik, Aysun İnal, Evren Akbağ, Burçin Ekici ve Bora Sinanoğlu da OSİAD'ın yeni Yönetim Kurulu Üyeleri olarak göreve başladı.

Ali Eroğlu'nun Divan Başkanlığı'nı yaptığı Genel Kurul, 2021, 2022, 2023 yıllarına ait Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu, Denetim Kurulu Raporu, Bilanço, Gelir ve Gider Raporlarının ibrası ile başladı. Dernek üyeleri, Dernek Tüzüğü'nde yapılan değişikliklerle yeni yönetimin görev süresini 2 yıldan 3 yıla çıkardı ve dernek adını cinsiyet eşitliğine vurgu yaparak "Antalya Organize Sanayi İş İnsanları Derneği" olarak tescil etti. Genel Kurul, Denetim Kurulu ile Haysiyet Divanının asil ve yedek üyelerin seçimi ve Batı Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu'na (BAKSİFED) delege seçiminin ardından sona erdi.

Hafta sonu altın fiyatları yükselişte! Gram altın ve çeyrek altın fiyatları 25 Şubat 2024 Pazar Hafta sonu altın fiyatları yükselişte! Gram altın ve çeyrek altın fiyatları 25 Şubat 2024 Pazar

Önceki Dönem Başkanı Erdal Kılıç, açılış konuşmasında görev süreleri boyunca pandemi ve deprem gibi zorlu dönemlerle karşılaştıklarını ve planladıkları birçok etkinliği gerçekleştiremediklerini belirtti. Kılıç, yeni Başkan ve Yönetimine başarılar diledi. Ardından söz alan Antalya OSB ve ATSO Başkanı Ali Bahar, yeni sanayi alanları oluşturmak için çalıştıklarını ve kısa süre içinde Antalya'ya müjdeli bir haber vereceklerini ifade etti.

Yeni OSİAD Başkanı Mehmet Atılgan, oy birliğiyle seçilmenin gururunu paylaşarak, "Böylesine bir birlik dolu günde sizlerle birlikte olmanın gururu ile ekibim adına hepinize gösterdiğiniz güven ve destek için teşekkür eder, yeni dönemin hepimiz için hayırlı uğurlu olmasını dilerim" dedi. Genel Kurul'a ATSO ve Antalya OSB Başkanı Ali Bahar'ın yanı sıra Korkuteli OSB Başkan Vekili Osman Bahçe, Genç Organize Sanayi Derneği Başkanı Nazlı Can Delibaş, ATSO Yönetim Kurulu Üyeleri Hakan Pakalın, Mustafa Yayla, Bölge Müdürü İlhan Metin, dernek üyeleri ve bölge sanayicileri de katıldı.

Kaynak: İHA