Nijeryalı futbolcu Bright Osayi-Samuel, Trabzonspor ile Fenerbahçe arasındaki olaylı maça dair ülkesinin basınına çarpıcı açıklamalarda bulundu. Maçın durdurulması gerektiğini belirten Osayi-Samuel, "Kalecimize bir cisim geldi ve kanlar içindeydi. Kısa süre sonra serbest vuruş kullanıldı ve gol oldu. Bu nasıl olabilir! Kendimizi savunmak zorundaydık çünkü bu çılgınlıktı" şeklinde konuştu.

Kasımpaşa Konyaspor maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda? Muhtemel 11'ler Kasımpaşa Konyaspor maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda? Muhtemel 11'ler

Taraftar Şiddeti ve Futbolcuların Güvenliği

Osayi-Samuel'in açıklamalarında vurguladığı önemli bir nokta da taraftar şiddeti ve futbolcuların güvenliği oldu. Futbolcuların karşılık vermesinin haklı olduğunu belirten Osayi-Samuel, "Çünkü bu taraftarlardan bazıları silahlı. Futbolculardan biri sakatlansa sıkıntı sadece kulüpler için değil tüm lig için olurdu" ifadelerini kullandı.

OsayiSahaya Atılan Cisimler ve Hakem Kararı

Osayi-Samuel, sahaya atılan cisimlerin sadece Türkiye'de değil, dünya genelinde bir sorun olduğunu belirtti ancak bu durumun aşırı boyutlara ulaştığında hakemlerin maçı durdurması gerektiğini dile getirdi.

Transfer Söylentileri

Öte yandan, aynı haberde Bright Osayi-Samuel'in Leeds United, Crystal Palace ve Wolverhampton gibi takımların ilgisini çektiği belirtildi.

Kaynak: Haber Merkezi