Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın 9 Mayıs Perşembe günü gerçekleştirilen Ulusal Sağlık Değerlendirme ve Koordinasyon Toplantısı'nda duyurduğu onaylı randevu sistemi, yarın itibarıyla kullanıma açılacak. Bu yeni sistemle birlikte, hastalar randevu gününden bir gün önce saat 20.00'ye kadar MHRS uygulaması ya da ALO 182 çağrı merkezi aracılığıyla randevularını onaylayacak veya iptal edecekler.

Onaylı Randevu Sistemi'nde ne değişti? MHRS Onaylı Randevu Sistemi Nasıl İşleyecek? Onaylı Randevu Sistemi'nde ne değişti? MHRS Onaylı Randevu Sistemi Nasıl İşleyecek?

Diş Ağrısı Nasıl Geçer? Sebepleri Belirtileri ve Tedavisi Diş Ağrısı Nasıl Geçer? Sebepleri Belirtileri ve Tedavisi

Onaylı Randevu Sistemi Nasıl Olacak?

Yeni düzenlemeyle birlikte, randevu tarihinden önceki gün hasta olanlar MHRS uygulaması ya da ALO 182 çağrı merkezi üzerinden randevu saatlerini onaylamak veya iptal etmek durumunda olacaklar. Bu sistem, sağlık hizmetlerinden daha verimli ve düzenli bir şekilde yararlanmayı sağlayacak.

Onaylı Randevu Sisteminde Kimler Muaf?

Onaylı randevu sistemi kapsamında, 65 yaş üstü kişiler ve kanser hastaları muaf tutulacaklar. Bu kişiler, önceden belirlenmiş bir randevu almadan doğrudan sağlık kuruluşlarına başvurabilecekler.

10 soruda Onaylı Randevu Sistemi! Sık sorulan sorular ve yanıtları 10 soruda Onaylı Randevu Sistemi! Sık sorulan sorular ve yanıtları

Kaynak: ANKA