Antalya'nın Manavgat ilçesinde, bir motosikletin çarpması sonucu annesiyle birlikte yolun karşısına geçmekte olan 9 yaşındaki bir kız yaralandı. Kazanın meydana geldiği yer, daha önce bir kazaya sahne olan ve bir çocuğun hayatını kaybettiği noktada gerçekleşti. Bu olay sonrasında yaya geçidi kapatılmıştı ancak çizgileri silinmeyince yayalar hala bu bölgeyi kullanmaya devam ediyor.

Kaza Detayları

Kaza, Manavgat Emniyet Müdürlüğü binasının önünde yaşandı. Olayı takip eden bilgilere göre, Hasan Fehmi Boztepe Caddesi'nde ilerleyen Gökhan Meşe'nin kullandığı 33 ADY 969 plakalı motosiklet, Manavgat Emniyet Müdürlüğü binası önünde annesiyle birlikte yolun karşısına geçmekte olan 9 yaşındaki Ada Polat'a çarptı. Kazada yaralanan Ada Polat, 112 sağlık ekibinin hızlı müdahalesiyle ambulansla hastaneye kaldırıldı. Kazanın detaylarına göre, yolun karşısına geçmekte olan anne-kıza bir otomobilin durarak yol verdiği, ancak motosikletin ani bir şekilde kıza çarpması sonucu kazanın yaşandığı belirtildi.

Hatay Hassa'da feci kaza: 2 yaralı Hatay Hassa'da feci kaza: 2 yaralı

Ölümlü kaza sonrası kapatılan yaya geçidinin silinmeyen çizgileri tehlike saçıyor

Önceki Kazanın Ardından Yapılan Düzenleme

Manavgat Emniyet Müdürlüğü önünde bulunan yaya geçidi, 6 yıl önce meydana gelen ve bir çocuğun hayatını kaybettiği kazanın ardından kapatılmıştı. Ancak, yaya geçidinin kapatılmasına rağmen yol üzerindeki çizgiler silinmediği için yayalar hala bu bölgeyi kullanmaya devam ediyor.

Kaynak: İHA