Hatay’ın Payas ilçesinde, yıllardır deneyimli bir şekilde botla olta balıkçılığı yapan İshak Beyaz, bugünlerde sıra dışı bir deneyim yaşadı. Akdeniz’in berrak sularında, Beyaz'ın oltasına takılan 8 buçuk kiloluk ceylan balığı, bölgede şaşkınlık yarattı. Ceylan balığı, İspanyol Uskumrusu olarak da biliniyor.

Oltayla Dev Ceylan Balığı Yakaladı! (4) Result

Bu Kadar Büyüğünü Yakalamamıştı

Amatör balıkçı İshak Beyaz, uzun yıllardır bu sularda balık avlıyor. Ancak, ilk defa bu boyutta bir ceylan balığıyla karşılaştığını belirtiyor. Beyaz, 'Uzun yıllardır yakaladığımız Kızıldeniz’den gelen bir tür ceylan balığı. Uzun yıllardır yakalıyoruz ama bu boyda büyük bir ceylan ilk defa denk geldi. Normalde ortalama yakaladığımız boylar 1-1,5 kilo, bazen 3-4-5 kilolar denk geliyor. Ama bu sefer 8 buçuk kilo geldi, biz de çok şaşırdık bir daha denk gelir mi bilmiyoruz. Yani ilk oltaya vurduğunda çok büyük bir şey olduğunu fark ettik çünkü kalama alıyor inanamadık. Bir de botun yanına geldiğinde adeta şok olduk, yani bu kadar büyük bir balık ilk defa görüyorduk. Çünkü bu boyda ceylan ilk defa görüyorduk daha doğrusu kullandığımız ekipman bu balık için aslında biraz hafif kalıyordu. Biraz mücadele ettik ve 10-15 dakikalık bir mücadele sonunda bota almayı başardık, inşallah bir daha denk gelir. Şu an Ramazan'dayız ve bir Ramazan boyu yiyebiliriz muhtemelen' dedi.

Oltayla Dev Ceylan Balığı Yakaladı! (3)

515 nedir? 515 Haşimi Çetesi Kimdir? 515 Çetesi Kimlerden Oluşuyor? 515 nedir? 515 Haşimi Çetesi Kimdir? 515 Çetesi Kimlerden Oluşuyor?

Nadir Av

İshak Beyaz'ın bu nadir avı, bölgedeki balıkçılar arasında heyecan yarattı. Sıradanın üzerinde boyutlarıyla dikkat çeken ceylan balığı, uzmanlar tarafından da olağanüstü bir bulgu olarak değerlendiriliyor. Beyaz'ın anlattığına göre, balığın yakalanma anı oldukça heyecan vericiydi ve birçok kişi bu deneyimi yakından duymak için sıraya girmeye başladı.

Oltayla Dev Ceylan Balığı Yakaladı! (2) Result

Amatör balıkçılar dev sazan balıkları yakaladı Amatör balıkçılar dev sazan balıkları yakaladı

Kaynak: İHA