Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmen atamaları için başvuru tarihlerini duyurdu. Öğretmenlik için ön başvurular ve sözlü sınav merkezi tercihleri, 20-31 Mayıs tarihleri arasında yapılacak.

Adayların sözlü sınavlara girecekleri merkezler ise 10 Haziran'da ilan edilecek ve sözlü sınavlar 1 Temmuz'dan itibaren başlayacak.

Resmi Gazete'de yayımlandı: Öğretmen atamalarında yeni gelişme! 'Mülakatlar 1 Temmuz'da' Resmi Gazete'de yayımlandı: Öğretmen atamalarında yeni gelişme! 'Mülakatlar 1 Temmuz'da'

Öğretmen Atamaları Kontenjan ve Branş Dağılımı

Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmen atamaları için kontenjanları ve branş dağılımını açıkladı.

Alanya Belediyesi öğrencilere sınav kaygısıyla baş etme semineri düzenledi Alanya Belediyesi öğrencilere sınav kaygısıyla baş etme semineri düzenledi

Öğretmenlik için en geniş kontenjan, sınıf öğretmenliği ve özel eğitim öğretmenliği alanlarına ayrıldı. Sınıf öğretmenliği alanında 3 bin 263 kontenjan, özel eğitim öğretmenliği alanında ise 2 bin 499 kontenjan bulunuyor.

Rehberlik, din kültürü ve ahlak bilgisi ile İngilizce branşları da atamalarda önemli kontenjanlara sahip.

Öğretmen Ataması Mülakatla Yapılacak

Bakan Tekin, öğretmen atamalarında mülakatın önemine vurgu yaptı. Atamalarda KPSS skoru ile mülakatın eşit derecede değerlendirileceğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, daha önce yaptığı açıklamalarda kamudaki mülakatları kaldıracaklarını ifade etmişti. Öğretmen atamalarında da bu değişikliğin hayata geçirilmesi bekleniyor.

Kaynak: Haber Merkezi