ODTÜ Rektörlüğü, Bahar Şenliği'nin ODTÜ'nün sembol mekanlarından Devrim Stadyumu'nda yapılması için eyleme katılan öğrenciler hakkında disiplin soruşturması başlattı.

Bu kararın ardından, soruşturma başlatılan öğrencilerin ailelerinin isimsiz telefonlarla arandığı ortaya çıktı.

Aileler Terör Tehdidiyle Karşılaştı

Aileler, kendilerini polis olarak tanıtan ve "çocuğunuz terörle bağlantılı kişilerle eyleme katılıyor" diyen isimsiz kişiler tarafından arandı. 

Otel Lojmanında Yangın! Alanya'da Büyük Panik Otel Lojmanında Yangın! Alanya'da Büyük Panik

ODTÜ öğrencilerine, rektörlük önünde yaptıkları eylemde siyasilerden ve sanatçılardan yoğun destek geldi. Öğrenciler, sınav haftasında dahi Devrim Stadyumu'nun kullanılması için rektörlük önünde kamp kurarak direniş gösterdi. Bu süreçte, Moğollar, Kamufle ve Bandista gibi sanatçılar konserler verdi. Ayrıca, çeşitli siyasi figürler ve milletvekilleri de öğrencilere destek verdi.

Öğrencilerin Aileleri Endişeli

Aileler, çocuklarının eyleme katılmasıyla ilgili endişelerini dile getirdi. Arayan kişilerin kendilerini polis olarak tanıtarak terörle bağlantılı olduğunu iddia etmeleri, ailelerin korku ve endişe yaşamasına neden oldu.

ODTÜ Rektörlüğü'nün aldığı kararlar ve öğrencilerin eylemleri, üniversite gündeminde önemli bir yer tutuyor. Bu süreçte, öğrenci ve akademisyenlerin görüşleri merak konusu olmaya devam ediyor.

Kaynak: Haber Merkezi