25 Şubat 2024 Günlük Burç Yorumları: Yıldızlar Bugün Ne Diyor? 25 Şubat 2024 Günlük Burç Yorumları: Yıldızlar Bugün Ne Diyor?

Artvin'in Kemalpaşa ilçesinden gelen 32 yaşındaki Esra Yılmaz, sıra dışı bir tutku ve yetenekle Kafkasların Kraliçesi olarak anılmaya başladı. Tır şoförlüğü mesleği sayesinde hem dünyayı gezen hem de araba kullanma tutkusunu işine dönüştüren Esra Yılmaz, yollarda tek başına direksiyon sallıyor.

O Kafkasların Kraliçesi! Tırıyla Uluslararası Yolları Aşındırıyor

Torpido Üzerine Dantel

Esra Yılmaz, tırının şoför mahallini adeta evi gibi düzenleyerek, oyuncaklar, makyaj malzemeleri ve çeşitli aksesuarlarla renklendiriyor. Torpido üzerine dantel işlemeleri yaparak aracının kabinini kişisel tarzıyla süsleyen Yılmaz, yolculuklarına bu özel alanında devam ediyor.

O Kafkasların Kraliçesi! Tırıyla Uluslararası Yolları Aşındırıyor

Hayallerini Gerçekleştirirken Para Kazanıyor

Yıllardır arabalarla gezmek ve dünyayı dolaşmak tutkusuyla yaşayan Esra Yılmaz, tır şoförlüğü mesleğini seçerek bu iki tutkusunu birleştirdi. Kocaeli'nde özel bir limanda aldığı eğitimle uluslararası yollarda direksiyon sallamaya başlayan Yılmaz, 4 yıldır ülke geneline ve Kafkaslara yük taşıyor.

Kadın Tır Şoförü Olmanın Keyfi ve Zorlukları

Yılmaz, kadın tır şoförü olarak binlerce erkek meslektaşı arasında hiç zorlanmadığını belirtiyor. Taciz veya olumsuz durumlarla karşılaşmadığını ifade eden Yılmaz, sektördeki yanlış algıları düzeltmeye çalışarak, kadınların tır şoförlüğüne olan katkısının önemine vurgu yapıyor.

O Kafkasların Kraliçesi! Tırıyla Uluslararası Yolları Aşındırıyor

Kendi Tırını Almak İstiyor

Esra Yılmaz, gelecekte kendi tırını alarak Asya ve Avrupa kıtalarında uzun tır yolculukları yapma hayaliyle dolu. Yolculuklarında tırını "evi ve iş yeri" olarak tanımlayan Yılmaz, mesleğini sevgiyle sürdürmenin keyfini yaşıyor. Artan kadın tır şoförü sayısının mutluluğunu dile getiren Yılmaz, sektörde daha fazla kadın şoförün olmasının gerekliliğine inanıyor.

Hatay'da servis şoförü Fatma Hanım 10 yıldır direksiyon başında Hatay'da servis şoförü Fatma Hanım 10 yıldır direksiyon başında

Kaynak: İHA