Hakkari Valiliği tarafından yapılan açıklamada, bölgede etkili olan kar yağışının yarın için okulların tatil edilmesine sebep olduğu bildirildi.

Kar Yağışı Sebebiyle Tatil Kararı Alındı

Hakkari'de iki gündür devam eden yoğun yağışlar, özellikle kar ve yağmurun bir araya gelmesiyle birlikte sel, çığ ve taşkın gibi riskleri artırdı. Valilik, bu durumu dikkate alarak 20 Mart 2024 Çarşamba günü il genelindeki tüm okul öncesi eğitim kurumlarının tatil edildiğini duyurdu.

 20 Mart'ta Hangi Okullar Tatil?

Hangi Eğitim Kurumları Etkilendi?

Valilik açıklamasına göre, tatil kararı yükseköğretim kurumlarını hariç tutarak sadece okul öncesi eğitim veren kurumları kapsamaktadır. Bu kapsamda, kreşler, anaokulları, ilkokullar, ortaokullar ve özel eğitim kursları gibi tüm eğitim kurumlarında eğitim ve öğretime bir gün ara verilecektir.

 20 Mart'ta Hangi Okullar Tatil?

Kamu Çalışanlarına Duyuru

Ayrıca, kamu kurumlarında çalışan hamile ve engelli personelin de söz konusu tarihte idari izinli sayılacakları belirtildi.

İOKBS Bursluluk sınavı yaklaşıyor: Sınav tarihi ve yerleri açıklandı mı? İOKBS Bursluluk sınavı yaklaşıyor: Sınav tarihi ve yerleri açıklandı mı?

Durumun Değerlendirilmesi

Yetkililer, hava ve yol koşullarının güvenliği tehdit etmesi nedeniyle alınan bu kararın önemine vurgu yaparak, vatandaşların gerekli tedbirleri almaları konusunda uyarılarda bulundular.

Van Bahçesaray'da Okullar Tatil Edildi mi?

Bahçesaray Kaymakamlığı sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, "İlçemizde yoğun kar yağışının devam etmesi sebebiyle ilçemizin genelinde eğitim ve öğretime 20 Mart 2024 Çarşamba günü 1 gün süre ile ara verilmiştir. Vatandaşlarımıza saygı ve önemle duyurulur" denildi.

Kaynak: İHA