Yeşilçam'ın efsane isimlerinden Cüneyt Arkın'ın vefatından sonra ortaya çıkan miras davası devam ediyor. Arkın'ın ilk eşinden olan kızı Filiz Cüreklibatır, mirastan pay alamadıkları ve mal kaçırıldığı iddiasıyla ikinci eşi Betül Cüreklibatır ile iki erkek kardeşi Murat Cüreklibatır ve Kaan Cüreklibatır'a dava açtı. İstanbul 1. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde devam eden davada, oyuncu Nuri Alço tanık olarak ifade verdi.

Alço, mahkemede yaptığı açıklamada, Cüneyt Arkın'ın sağlığında akli melekelerinin yerinde olduğunu ve kendisine eşi veya oğulları tarafından baskı yapıldığına dair bir bilgi almadığını belirtti. Ayrıca Cüneyt Arkın'ın sağlık sorunları ve maddi durumu hakkında da bilgi verdi. Mahkeme, Cüneyt Arkın'ın rol aldığı tüm yapımlarla ilgili kurumlara yazı yazılmasına ve dinlenmeyen tanıkların dinlenmesine hükmetti, duruşmayı erteledi.

Cüneyt Arkın’ın Miras Davasında Nuri Alço Tanıklık Yaptı2

Oyuncu Nuri Alço, duruşma sonrasında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Yeşilçam'da ve sinemada yaşananları anlattıklarını ve herhangi bir sorun olmadığını belirtti. Davanın detayları ve mahkeme kararı merakla bekleniyor.

Cüneyt Arkın’ın Miras Davasında Nuri Alço Tanıklık Yaptı

Cüneyt Arkın’ın Miras Davasında Nuri Alço Tanıklık Yaptı3

Kayseri Akkışla'da Komşusunu Vuran Kadının Davası Devam Ediyor Kayseri Akkışla'da Komşusunu Vuran Kadının Davası Devam Ediyor

Cüneyt Arkın’ın Miras Davasında Nuri Alço Tanıklık Yaptı4

Cüneyt Arkın’ın Miras Davasında Nuri Alço Tanıklık Yaptı5

Kaynak: İHA