Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi'nde özel kalem müdürü olarak görev yapan C.S., bir süredir  cins*l ist*smar ve şantaj iddialarıyla karşı karşıya... Yargıya taşınan iddiada süreç şöyle işledi:

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Cinsel Taciz Olayı ne? 

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’nde temizlik işçisi olarak işe başlayan ve dört yıl içinde öğretim görevlisi ardından Özel Kalem Müdürü olan C.S.'nin, kadro vaadiyle kadınlara cinsel istismarda bulunduğu iddia edildi.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Cinsl Tacz Olayı Ne Seks Karşılığı Kadro Iddiası Doğru Mu

Özel Kalem Müdürü İddiaları Yalanladı 

İddiayı itibar suikasti olarak değerlendiren C.S. Ocak ayında, 'Uzun süredir devam eden ve ahlak sınırlarını aşarak ailemi de içine katarak bana yönelik yapılan itibar suikasti hakkında açıklama yapma gereği duydum. Niğde’ye geldiğim günden beri özel kalem müdürü olarak görev yaptığım kurumum için gecemi gündüzüme katarak çalıştım. Ancak şahsi problemleri olan bazı kişiler, kurum amirimle olan fotoğrafın paylaşıldığı tarihte ekran görüntüsü alarak hakkımda arşiv oluşturup iftira attılar. Son bir haftadır, kaynağı belirsiz kişiler tarafından montajlanan bir video ile yapılan bu iftiralara karşı mücadele etmek zorunda kaldım. Bugün bu mücadelemi hukuki zemine taşıyarak suç duyurusunda bulundum. Hakkımda iftira atan ve destek veren herkesle mahkemede hesaplaşacağız. Türkiye Cumhuriyeti Hukuk Devleti'nin adaletine güvenim tamdır. Sosyal medyada yapılan paylaşımlardaki WhatsApp konuşmalarının video montajı olduğunu, cins*l saikle işlenen suçların mağduru kimdir bilinmemektedir. Hukuk önünde her türlü hesabı vermeye hazır olduğumu belirtmek isterim.' açıklamasını yaptı. 

Üniversite Soruşturma Başlattı

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’nden yapılan açıklamada, olaya ilişkin soruşturma başlatıldığı belirtilerel, 'Son günlerde kaynağı belirsiz e-posta ve sosyal medya hesaplarında yer alan iddialara ilişkin olarak isnatta bulunulan personelimiz hakkında idari inceleme/soruşturma başlatılmış olup, inceleme/soruşturma tamamlandığında kamuoyuyla paylaşılacaktır.' ifadeleri kullanıldı. 

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Cinsl Tacz Olayı Ne Seks Karşılığı Kadro Iddiası Doğru Mu 3

Sosyal Medyada İfşa Ettiler 

Mağdur olduklarını öne süren kadınlar son olarak sosyal medyada bir video paylaşarak şikayetlerini dile getirdiler. Sosyal medyada açtıkları hesapta, 'Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi'nde yaşanan cinsel tacize dur de! Rektör ve Özel Kalem Müdürü'nün hesap vermesini bekliyoruz.' denildi. Hesabı açan kişi, yazışmaları paylaşarak müdürün kendisine defalarca kez tecav*z ettiğini de iddia etti. 

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Cinsl Tacz Olayı Ne Seks Karşılığı Kadro Iddiası Doğru Mu 2

TÜGVA Üyesi mi? 

Diğer yandan Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA), özel kalem müdürünün üyeleri olmadığına dair açıklama yaparken, iddia sahibi, yeni bir paylaşımla 'Tügva reddediyor ancak Çankırı Temsilciniz ağırlıyor?' sorusunu yöneltti.

Jandarma Genel Komutanlığı devlet memuru alacak Jandarma Genel Komutanlığı devlet memuru alacak

Karabük Üniversitesi Olayı Nedir? Karabük Üniversitesi'nde Hastalık Alarmı! Açıklama Geldi Karabük Üniversitesi Olayı Nedir? Karabük Üniversitesi'nde Hastalık Alarmı! Açıklama Geldi

Kaynak: Haber Merkezi