Aydın'ın Nazilli ilçesine bağlı Uzunçam Mahallesi'nde yaşanan olayda, koyunlarını aramak için evden çıkan Hilmi Gülsevgi, 10 saatlik arama kurtarma çalışmalarının ardından ölü bulundu.

Olay, Gülsevgi'nin evden motosikletiyle çıkmasının ardından ailesinin kendisinden haber alamamasıyla başladı. KOAH hastası olan Gülsevgi'nin sağlık durumu konusunda endişelenen yakınları, durumu hemen 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi. İhbar üzerine, bölgeye jandarma ve arama kurtarma ekipleri gönderildi. Kısa sürede bölgeye ulaşan jandarma, AFAD, Aydın Büyükşehir Belediyesi, Nazilli Belediyesi Afet ve Acil Durum Birimi (NAFAD), Nazilli Amatör Telsizciler Derneği (NATDER) ve Aydın Afet Arama Kurtarma Derneği (AFAR) ekipleri ile köylüler, birlikte arama kurtarma çalışmalarını başlattı.

Nazilli'de Kayıp Koyunlarını Arayan Adam Ölü Bulundu2

Arama çalışmalarına, Aydın Filo Komutanlığı'na bağlı İnsansız Hava Araçları (İHA) da destek verdi. Yaklaşık 10 saat süren aramalar sırasında, ekipler Gülsevgi'nin motosikletini buldu ve aramaları bu noktada yoğunlaştırdı. Sabaha kadar süren çalışmalar sonucunda, motosiklete yaklaşık 1 kilometre uzaklıkta, Gülsevgi'nin cansız bedeni bulundu.

Nazilli'de Kayıp Koyunlarını Arayan Adam Ölü Bulundu3

Antalya’da Dolandırıcılık İddiası: Kendilerini Bakın Ne Gibi Gösterdiler! Antalya’da Dolandırıcılık İddiası: Kendilerini Bakın Ne Gibi Gösterdiler!

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Kesin ölüm nedeni yapılacak otopsinin ardından netleşecek.

Nazilli'de Kayıp Koyunlarını Arayan Adam Ölü Bulundu4

Nazilli'de Kayıp Koyunlarını Arayan Adam Ölü Bulundu5

Kaynak: İHA