Balıkesir'deki son depremin ardından, deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür, önemli açıklamalarda bulundu. Görür, bölgedeki deprem faaliyetlerinin belirli periyotlarla tekrarlandığına dikkat çekti.

Yeniden Meydana Gelen Depremin Detayları

Dün akşam saatlerinde Balıkesir'de meydana gelen 4.0 büyüklüğündeki depremin ardından, bugün sabah saatlerinde Dursunbey ilçesinde yeni bir deprem yaşandı. AFAD verilerine göre, bu yeni depremin büyüklüğü 3.0 olarak kaydedildi ve yerin 4.9 kilometre derinliğinde gerçekleşti.

Prof. Dr. Naci Görür'ün Açıklamaları

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Naci Görür, Adaören-Dursunbey/Balıkesir bölgesindeki depremi doğruladı. Görür, bu depremin Balıkesir Fay Zonu'nun doğu kesiminde meydana geldiğini belirtti. Ayrıca, Dursunbey yöresinde 20. yüzyılda 1924, 1952 ve 1979 yıllarında da benzer büyüklükte depremlerin yaşandığını ifade etti. Bununla birlikte, 1898 yılında Başıkesir'de 7,0 büyüklüğünde bir depremin meydana geldiğini hatırlattı.

Bursa'da Seçilen Mahalle Muhtarı Mazbatasını Alacağı Gün Hayatını Kaybetti Bursa'da Seçilen Mahalle Muhtarı Mazbatasını Alacağı Gün Hayatını Kaybetti

Kaynak: Tayfun Akyatan