Ankara'da yaşanan olayda, 22 Mart günü Etimesgut ilçesi Tunahan Mahallesi'nde bir otobüs şoförü ile bir motosiklet sürücüsü arasında tartışma çıktı. Edinilen bilgilere göre, EGO otobüs şoförü, motosiklet sürücüsüne yol hakkı vermemesi ve sıkıştırmasıyla başlayan gerginlik, otobüsün durağa yanaşmasıyla büyüdü.

Olay Nasıl Gelişti?

Olayın büyümesiyle birlikte, otobüs şoförü yol boyunca camdan sarkarak motosiklet sürücüsü ile tartışmaya girdi. Durakta durduktan sonra ise kadın sürücüye kaskıyla şiddet uyguladı. Şiddet olayı sadece burada kalmadı; otobüs şoförü daha da ileri giderek sürücünün üzerine muşta ile yürüdü. Olayı gören bir vatandaş da otobüs şoförünün saldırısına maruz kaldı.

Çanakkale'de toprak kayması: 3 kişiden 2'si kurtarıldı Çanakkale'de toprak kayması: 3 kişiden 2'si kurtarıldı

Şüpheli Gözaltına Alındı

Şüphelinin tespiti ve yakalanması için çalışmalarına başlayan Etimesgut İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, şüphelinin kimliğini tespit etti. Şüphelinin C.B. olduğu belirlendi ve çok sayıda suç kaydı bulunduğu öğrenildi. Kısa sürede yakalanan şüpheli, gözaltına alındı.

Adli İşlemler Tamamlandı

Gözaltına alınan şüpheli, adli işlemlerin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi. Ancak şüpheli, yurt dışına çıkış yasağı ve adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Kaynak: İHA