Kepez'in 68 muhtarı belli oldu! 26 muhtar değişti Kepez'in 68 muhtarı belli oldu! 26 muhtar değişti

CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, seçimlerdeki son duruma ilişkin açıklamalarda bulundu. Bozbey, şu ana kadar açılan sandıklarda yaklaşık olarak yüzde 15 puan önde olduklarını belirtti. Ayrıca, oruç açma heyecanıyla oy kullanıp, seçime katılan vatandaşların dualarının kabul olması temennisinde bulundu.

İlçe Sonuçları Üzerine Değerlendirme

Bozbey, seçim sürecinde görev alan tüm kişilere teşekkür etti. Özellikle sandık görevlileri, emniyet mensupları ve sahadaki diğer destekçiler için minnettarlığını dile getirdi. Ayrıca, ilçe belediye başkanlarının ve meclis üyelerinin sonuçlarını da takip ettiklerini belirtti. 17 ilçede önde olduklarını ifade eden Bozbey, ilçe bazında elde ettikleri sonuçları açıklayacaklarını söyledi.

Bozbey, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü: 'Bursa'da şu ana kadar yaklaşık olarak yüzde 28 oranında sandık açıldı. 2 bin 96 sandıkla ilgili verilerimize göre, yaklaşık olarak yüzde 15 puan önde olduğumuzu görüyoruz. Ancak, sonuçların tamamının açıklanmasıyla daha net bir tablo elde edeceğiz. Hem ilçe belediye başkanlıkları hem de meclis üyelikleri konusunda çalışmalarımız devam ediyor. İnancımız, birkaç saat içinde Bursa'nın gülümsemeye başlayacağı yönünde. Hemşehrilerimiz yarına gülümseyerek uyanacaklar.'

Bursa Büyükşehir Belediyesi Seçim Sonuçları 2024 Bursa Büyükşehir Belediyesi Seçim Sonuçları 2024

Kaynak: İHA