Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde, Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın ev sahipliğinde düzenlenen iftar yemeği, Türkiye’ye örnek olacak bir tablo sergiledi. Başkan Uysal, “Varlığı yokluğu paylaşmaya devam edeceğiz” dedi.

Ayhan Bora Kaplan Suç Örgütü Davası Yarına Ertelendi Ayhan Bora Kaplan Suç Örgütü Davası Yarına Ertelendi

Dutlubahçe’de İftar Vakti

Muratpaşa Belediyesi’nin her Ramazan ayında düzenlediği iftar sofralarının bu seferki adresi, 12 bin nüfuslu Dutlubahçe Mahallesi oldu. Mahalle muhtarlığı yanında kurulan iftar sofrası için hazırlıklar saatler öncesinden başladı.

İftar Hazırlıkları

Yaklaşık 2 bin 500 kişinin katıldığı iftar için önce masa ve sandalyeler alana yerleştirildi, masalara örtüler serildi. İftara sayılı dakikalar kala, belediye aşevince hazırlanan sıcak yemekler getirildi ve mahalle sakinleri tek tek iftariyeliklerini aldı.

Başkan Uysal’ın Konuşması

Başkan Uysal ve eşi Ümran Uysal’ın da katıldığı iftarda, eski CHP Genel Başkan Yardımcısı Hurşit Güneş, eski Şanlıurfa Milletvekili Vedat Melik, eski Antalya Milletvekili Hüseyin Ekmekçioğlu ve Adalet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Osman Koç gibi isimler de yer aldı. Dualar eşliğinde oruçlar açıldı. Başkan Uysal, iftarın ardından yaptığı konuşmada, “Türkiye’ye örnek olacak tablomuz var. Varlığı yokluğu paylaşmaya devam edeceğiz” dedi.

Manevi Önderlerin Etkisi

Başkan Uysal, konuşmasında manevi önderlerin etkisine değindi. Mevlana Celaleddin Rumi’nin “Gel, kim olursan ol yine gel” sözlerinden, Yunus Emre’nin “Sevelim, sevilelim, dünya kimseye kalmaz” öğütlerine, Hacı Bektaş Veli’nin birlik çağrısına ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kamu yöneticilerine yönelik mesajına kadar birçok örneği paylaştı. Uysal, bu önderlerden etkilendiklerini belirtti.

Kaynak: Muratpaşa Belediyesi/Bülten