Muratpaşa Belediyesi’nin Fener Yaşlı Evi’nde, 60 yaş ve üzeri vatandaşlara yönelik modern dans eğitimleri başladı. Belediye, kıdemli kent sakinlerinin sosyal hayatlarına devam edebilmeleri ve üretim faaliyetlerinde yer alabilmeleri için Çiftekuyular, Fener, Soğuksu, Falez ve Konuksever olmak üzere 5 şubede eğitimler düzenliyor.

Dilber İsmi Ne Demek? Dilber İsmi Anlamı Özellikleri Analizi ve Kökeni? Dilber İsmi Ne Demek? Dilber İsmi Anlamı Özellikleri Analizi ve Kökeni?

“Dans Eğitimi, Yaşlıların Hayatına Enerji Katıyor”

Yaklaşık bir aydır devam eden dans eğitimlerinin gösterisi, Yeni Yıl Çarşısı’nda gerçekleşecek. Modern dans eğitmeni Neslihan Şıhoğlu, emekli bireylerin genellikle eve kapanmayı tercih ettiklerini ve psikolojik olarak çöküntü yaşadıklarını belirtti. Ancak Şıhoğlu, eğitim verdiği kursiyerlerin aktivitelerdeki mutluluklarını ve yaşama enerjilerini gördükçe kendisinin de mutlu olduğunu ifade etti.

“Dans Eğitimi, Yaşlıların Fiziksel ve Psikolojik Sağlığına Katkı Sağlıyor”

Yaşlı Evleri’ne 6 yıldır kayıtlı olan Ayhan Balcı, dans kursuna katıldığını ve bu deneyimden çok memnun olduğunu belirtti. Balcı, “Koşa koşa geliyoruz. Hem fiziksel hem kondisyon hem refleks hem de hayati olarak daha farklı hissetmemizi sağlıyor” dedi. Nursen Balcı ise yoga, halk oyunları, modern dans, tenis gibi birçok alanda etkinliğe katıldığını ve yaşlarını aktif olarak geçirmeye çalıştıklarını söyledi.

Kaynak: İHA