CHP’de (Cumhuriyet Halk Partisi) Kadın Kolları Kongre süreci 20 Mayıs 2024 günü ilçe kadın kolları başkanlığı seçimleri ile başladı. Antalya’da CHP Muratpaşa İlçe Kadın Kolları seçiminin 2 Haziran 2024 Pazar günü gerçekleştirilmesi bekleniyor. Adaylığını açıklayan Nurşen Bildirici “Alınacak her kararda fikirlere kapımız her zaman ve herkese açık olacak. Fikirlere önem vereceğim. Gücümün yettiğince emek sarf edeceğim. Kadın kollarında imza yetkisi yok, bütçe yok, yetki yok ama sorumluluğu çok. Bunun altından kalkacağıma inanıyorum” dedi.

Muratpaşa’da Başkanlık yarışı 2'ye düştü

GENÇLER ÖN PLANDA OLMALI”

CHP Muratpaşa İlçe Kadın Kolları Başkan Adayı olan Nurşen Bildirici “Adaylığa son anda karar verdim. Genç bir aday olmasını görmek isterdim. Gençlerimiz aday olsun bizler de arkasında destek olalım diyorduk ama en sonunda aday çıkmayınca ben aday olmayı istedim. Asıl isteğim gençlerin ön planda olması. Benim için gençler ön planda olsun. Bizler destek olalım. Onların eksiklerini tamamlayalım ve destek olalım” şeklinde konuştu.

Belediyede 'böcek' skandalı! Dinleme cihazı bulundu Belediyede 'böcek' skandalı! Dinleme cihazı bulundu

EN BÜYÜK DESTEKÇİSİ EŞİ OLDU

Adaylık sürecinde en büyük desteği eşinden gördüğünü söyleyen Nurşen Bildirici, “Adaylık sürecinde en büyük destekçim eşim oldu. Bu konuda bana yol gösterdi. ‘Sen aday ol, yönetimini genç oluştur. Onlara yol aç. Sen iki yıllık süreçte yerine bırakabilecek bir genç olsun’ dedi. Böylelikle bir yola çıktım” diyerek sözlerini devam ettirdi. “Kadın Kolları'nın yönetimi 12 asil 12 yedek. Ama benim için 24+1, hatta Cumhuriyet Halk Partisi'nin üyesi tüm kadın arkadaşlar kadın kollarının yönetimi üyesi’’ diyen Bildirici, ortak akla vurgu yaptı ve şunları kaydetti: “Alınacak kararlarda onların fikirlerine açık olacağız. Fikirlere önem vereceğim, yapılabilecek şeyleri elimden geldiğince yapmaya çalışacağım. Gücümün yettiğince yetişebildiğim her yere yetişeceğim. Sadece çalışacağım. Temsil noktasında kadınların daha fazla olması için yapabileceğim ne varsa onu yapacağım.”

BAŞKANLIK İÇİN 2 ADAY VAR

CHP Muratpaşa İlçe Kadın Kolları Başkan adaylığında Nurşen Bildirici, Nilüfer Doğan ile yarışacak. Adaylık sürecinde çalışmalar yürüten Lütfiye Oğuz Örde ise sosyal medya hesabından adaylıktan çekildiğini duyurdu. Mevcut Muratpaşa Kadın Kolları Başkanı Gülen Ercan son yerel seçimde Antalya Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi seçilirken, Muratpaşa Kadın Kolları seçimlerinde Ercan’ın aday olmayacağı öğrenildi. Öte yandan Ercan’ın ismi İl Kadın Kolları Başkanlığı adaylığında geçiyor.

NURŞEN BİLDİRİCİ KİMDİR?

Muratpaşa’da Başkanlık yarışı 2'ye düştü

Nurşen Bildirici 1964 Burdur Karamanlı doğumlu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimi Burdur’da tamamladı. Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Büro Yönetimi Sekreterlik Bölümünü kazandı ve eğitimini Antalya’da tamamladı. Mezun olduktan sonra organize sanayi bölge müdürlüğünde ücretli olarak stajyerlik yaptı. Daktiloda yazı yazarak günlük yevmiye usülüyle çalıştı. Stajını tamamladıktan sonra bölge müdüründen aldığı iş teklifini kabul etti ve Antalya’da kaldı. 2010 yılına kadar bölge müdürünün sekreterliğini yaptı ve emekli oldu. 5-6 aylık emekliliğin ardından emekli olduğu kurumda 1,5 yıl daha çalışmaya devam ettikten sonra ikinci kez emekli oldu ve Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye oldu. CHP üyesi olarak ilde, ilçede, köyde çalışmalara katıldı. Bugüne kadar tek görev aldığı yer mahalle temsilciliği oldu. Nurşen Bildirici şu an Bayındır Mahalle temsilcisi olarak görevini yürütüyor. Nurşen Bildirici 2024 CHP Muratpaşa kadın kolları başkan adayı oldu.

Kaynak: Kamer Durdu