Muratpaşa Belediyesi, Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi’nde (ASSİM) geleceğin mesleklerini şekillendirecek robotik kodlama ve grafik tasarım derslerini başlatıyor.

Robotik Kodlama Kursları Başlıyor

5 Şubat’ta başlayacak olan robotik-kodlama kursları, 8 hafta boyunca haftada 3 gün düzenlenecek. Kurslara 10-15 yaş aralığında 75 öğrenci katılacak. Öğrenciler, uzman eğitmenler eşliğinde yazılımlar, kodlar, devreler, sensörler ve 3 boyutlu yazıcılarla çalışarak hayallerini tasarıma dönüştürecek.

Casper Teknoloji Vizyon Günü'nde yeni ürünler ve 2024 hedefleri tanıtıldı Casper Teknoloji Vizyon Günü'nde yeni ürünler ve 2024 hedefleri tanıtıldı

Grafik Tasarım ve Web Tasarım Dersleri

ASSİM, bünyesinde bulunan dernekler için haftada 2 gün grafik tasarım eğitimi verecek. Dernekler, bu eğitim sayesinde kendi broşür, afiş ve davetiyelerini tasarlayabilecekler. Ayrıca ASSİM, java, html, php gibi yazılımların içinde bulunduğu bir web tasarım dersi de başlatıyor. Web tasarım eğitimi, 10 kişilik kontenjanla sınırlı olup, herhangi bir süre kısıtlaması bulunmuyor. Öğrenciler, eğitimlerini tamamlayana ve yeterli seviyeye ulaşana kadar haftada 1 gün derslere devam edebilecekler. Eğitim programının sonunda, öğrencilerin profesyonel düzeyde web tasarımı yapabilmeleri hedefleniyor.

Kaynak: İHA