Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde, Ümit Uysal, belediye başkanı olarak yeniden göreve başladı. Uysal, belediye binasında meşaleler, kırmızı karanfiller ve konfetilerle coşkulu bir şekilde karşılandı.

Elmalı'nın 60 muhtarı belirlendi! Tam 49 mahallede değişiklik var Elmalı'nın 60 muhtarı belirlendi! Tam 49 mahallede değişiklik var

Yeni Dönemin İlk İş Günü

Kesin olmayan sonuçlara göre, Uysal, %62,4 oy oranıyla Muratpaşa Belediye Başkanı olarak yeniden seçildi. Yeni dönemin ilk iş gününde, belediye fuayesinde büyük bir coşkuyla karşılandı. Uysal, eşi Ümran Uysal’ın eşliğinde, “1 Nisan 2024’te başlayan şehrimizin ve Türkiye’mizin yeni aydınlık süreci kutlu olsun” diyerek konuşmasına başladı.

Cumhuriyetin Önemi

Başkan Uysal, konuşmasında Cumhuriyetin önemine vurgu yaptı. Herkesin bir ülkesi olduğunu ve bu ülkenin sınırlarının, herkesin kendi yaşam kalitesi sınırları olduğunu belirtti. Herkesin kendi ülkesini yükseltmenin hem kendi yararı için çok gerekli olduğunu hem de bir manevi görev olduğunu ifade etti.

Ekonomik Kriz ve Seçim Sonuçları

Türkiye’nin ekonomik kriz yaşadığı bir dönemde, sandıktan çıkan sonuçların kendilerine büyük bir sorumluluk yüklediğini belirten Uysal, bu kritik dönemi hem ülke için hem de kendileri için sağlam bir şekilde atlatacaklarını ifade etti. Uysal, “31 Mart’ta vatandaşımızın tercihi bize bu konuda çok güçlü bir görev, çok güçlü bir misyon yüklemiştir. Bu yıllar olağanüstü mücadele yıllarıdır. Bu yılları düzgün, demokratik, aydınlık, paylaşan, üreten, kazanan bir Türkiye’ye çevirmek hepimizin elindedir. Bu mücadele devam edecektir” dedi.

Teşekkür Mesajı

Uysal, konuşmasını, emek veren tüm arkadaşlarına teşekkür ederek tamamladı. “Mücadelemiz güçlenerek devam edecek. Yaşasın Türkiye” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Kaynak: İHA