Araştırmaya göre, mükemmel dudaklara sahip ünlüler arasında Taylor Swift, Angelina Jolie, Keira Knightley ve Scarlett Johansson bulunuyor. Bilim insanları, dudakların en çekici pozisyonunun, alt dudak ile çene arasındaki mesafenin, üst dudak ile burun arasındaki mesafenin iki katı olduğunu belirledi.

Survivor All Star’da Şaşırtan Sigara İddiası: Acun Ilıcalı Ne Diyecek? Survivor All Star’da Şaşırtan Sigara İddiası: Acun Ilıcalı Ne Diyecek?

Mükemmel Dudaklara Sahip Ünlüler

Katılımcılara farklı yüz görüntülerini değerlendirmeleri için göz izleme teknolojisi kullanıldı. Alt dudağın kalınlığının dudak altı ile çene arasındaki mesafenin dörtte biri, üst dudağın kalınlığının ise dudak ile burun arasındaki mesafenin yarısı kadar olması en çekici bulunan ölçüler arasında yer aldı.

Mükemmel Dudaklara Sahip Ünlüler

Araştırmanın başındaki Dermatolog Sebastian Cotofana, dudakların diğer yüz özelliklerine oranının enjekte edilebilir dolgu maddeleri ile bireysel güzelliği artırmaya çalışırken önemli olduğunu belirtti. Cotofana, mükemmel dudaklara sahip kadınlar arasında Angelina Jolie, Keira Knightley, Scarlett Johansson ve Taylor Swift'in bulunduğunu ifade etti. Bu sonuçlar, güzellik algısının bilimsel bir temele dayandığını gösteriyor.

Mükemmel Dudaklara Sahip Ünlüler

Kaynak: Haber Merkezi