31 Mart'ta gerçekleştirilecek olan yerel seçimlere sayılı günler kala Sivas'ın Mevlana Mahallesi'nde muhtarlık yarışı heyecanlı bir şekilde devam ediyor. Ancak bu yarışta sıradışı vaatlerle öne çıkan adaylar da bulunuyor. Muhtar adayı Burak Zakir Baş, geleneksel muhtarlık vaatlerinden farklı bir yaklaşım sergileyerek seçmenlerin dikkatini çekiyor.

Muhtar Adayı Seçmene Umre Vaadinde Bulundu (3) Result

şaşırtan Vaatler

Baş, seçilmesi halinde ilk yılında kura sistemiyle belirlenecek olan 2'si genç, 3'ü yaşlı olmak üzere toplamda 5 kişiyi umreye göndereceğini açıkladı. Bu vaadiyle muhtarlık seçimlerinde farklı bir atmosfer oluşturan Baş, vatandaşların ilgisini çekmeyi başardı.

Tepkiler Ne Yönde?

Ancak, bu vaadin gerçekleştirilebilirliği ve güvenilirliği konusunda bazı tartışmalar yaşanıyor. Kimi vatandaşlar, Baş'ın vaatlerine güven duyarken, bazıları ise şüpheyle yaklaşıyor. Baş, kendisinin ve ekibinin şeffaf bir şekilde hizmet vereceğini ve vaatlerini yerine getireceklerini ifade ediyor.

Muhtar Adayı Seçmene Umre Vaadinde Bulundu (2) Result

Seçmenin Görüşleri

Vatandaşlar, muhtar adayının umre vaadini olumlu karşılıyor ve seçilmesi halinde bu vaadin gerçekleşeceğine inandıklarını belirtiyorlar. Ancak, bazıları ise vaadin sürdürülebilirliği konusunda endişelerini dile getiriyor.

İYİ Parti ve AK Parti'den CHP'ye bayram ziyareti! Konu İsrail ile ticaret İYİ Parti ve AK Parti'den CHP'ye bayram ziyareti! Konu İsrail ile ticaret

Muhtar adayı Burak Zakir Baş'ın umre vaadi, yerel seçimlerin atmosferine yeni bir renk katıyor. Ancak, vaadin gerçekleştirilebilirliği ve mahalle için sağlayacağı faydalar konusunda net bir görüş oluşmamış durumda. Seçmenler, adayların vaatlerini dikkatlice değerlendirerek kararlarını verecekler.

Seçim sloganı ölümü hatırlatan muhtar adayı çekiliyor Seçim sloganı ölümü hatırlatan muhtar adayı çekiliyor

Kaynak: İHA