Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve adayı Muhittin Böcek, oy kullanırken, "Tüm ülkemize ve Antalya'mıza seçimlerin hayırlı olmasını diliyorum" dedi. Böcek, pusulayı alırken, 'Nereye vereceğimiz belli' diyerek espri yaptı.

Kobani Davası: Selahattin Demirtaş ve 15 Tutuklunun Tahliye Talebi Mahkeme Tarafından Reddedildi Kobani Davası: Selahattin Demirtaş ve 15 Tutuklunun Tahliye Talebi Mahkeme Tarafından Reddedildi

A W173893 03

Oy Kullanma Süreci

Böcek, saat 11.00’da Konyaaltı ilçesi Liman Mahallesi’ndeki Bedriye Bileydi İlkokulu’na oy kullanmak için gitti. Okul bahçesinde vatandaşlar tarafından büyük ilgi gören Böcek, sınıfa giderek oy kullanma işlemlerini gerçekleştirdi. Pusula, zarf ve mührü aldıktan sonra kabine geçen Böcek, uzun süre içeride kaldı. Bir gazetecinin sorduğu "Başkanım uzun süre beklediniz" sorusuna Böcek, gülümseyerek "Düşünüyorum" yanıtını verdi.

A W173893 01

Açıklamalar

Oyunu kullandıktan sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan Böcek, seçim sürecinin önemine vurgu yaptı. Ülke genelindeki seçmen sayısından ve Antalya'daki sandık sayısından bahseden Böcek, demokrasiye olan inancını vurguladı. Ayrıca seçim sürecinde yaşanan bazı olumsuzluklar için özür dileyen Böcek, yerel seçimlerdeki çalışmalarından dolayı ekibine teşekkür etti ve tüm ülke ve Antalya için hayırlı bir seçim olması dileğinde bulundu.

Kaynak: İHA