Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, 31 Mart'ta gerçekleşecek olan yerel seçimlere yönelik partisinin kararlarını açıkladı. İnce, Türkiye'nin siyasi arenasında önemli bir değişiklik yapmayı hedefleyen Memleket Partisi'nin yerel seçim yol haritasını kamuoyuyla paylaştı.

İYİ Parti seçim beyannamesini açıkladı İYİ Parti seçim beyannamesini açıkladı

İnce: 'Üçüncü Yol Atatürk'ün Yoludur'

Muharrem İnce, seçim öncesinde yaptığı açıklamada, 'Her seçimde oy çalınıyor diye bağırıp oynayanlar kaybetti. İkinci tura kalırsa savaş çıkar diyenler kaybetti. Yalan haberlerden sosyal medya trollerinden medet umanlar kaybetti. Nobranlaşan sanatçılar kaybetti, gönlünden geçenleri yazan gazeteciler kaybetti. Bu iktidar Türkiye'yi kötü yönetmiştir. Bu iktidarı değiştirmek için önce bu muhalefeti değiştirmek gerekir.' dedi.

İnce, Türkiye'nin değişim isteğine vurgu yaparak, 'Seçmen Erdoğan'ı göndermeye hazırdır. Seçmen milli meselelerde tutarlılık istiyor. Ülke birbirini dinlemeyen iki kutba ayrılmış durumdadır, bu ülkemiz için iyi bir şey değildir. Türkiye'nin yeni bir nefese ihtiyacı vardır. O nefes üçüncü yoldur. Yolumuz, Türkiye'yi ayrıştıran değil birleştirenlerin yoludur. Türkiye'de her kesimden oy alma potansiyeli olan tek parti Memleket Partisi'dir. Girebildiğimiz her yerde seçime gireceğiz. Alabildiğimiz kadar belediyeyi safımıza katmak istiyoruz.' ifadelerini kullandı.

Muhalefete Güven Azalıyor

İnce, Türkiye'nin siyasi gelişmelerden bıktığını belirterek, 'Halkımız bu muhalefete güvenmemektedir." dedi. Bu doğrultuda, Memleket Partisi'nin ülkenin farklı kesimlerinden destek alabilecek tek parti olduğunu vurguladı.

Muharrem İnce İstanbul Adaylarını Açıkladı!

Türkiye'de her kesimden oy alma potansiyeli olan tek parti Memleket Partisi'dir. Girebildiğimiz her yerde seçime gireceğiz. Alabildiğimiz kadar belediyeyi safımız katmak istiyoruz. Memleket Partisi olarak kısıtlı imkanlarla girebileceğimiz her yerde seçime girip alabildiğimiz kadar belediyeyi safımıza katacağız İstanbul'da 3 aday adayımız var; önümüzdeki hafta MYK'da karar verip bir kişiyi atayacağız. Mehmet Sevigen onlardan biri."

Kaynak: Haber Merkezi