Muğla Emniyet Müdürlüğü ekipleri, teknik ve fiziki takip çalışmalarının ardından, yurt dışından getirilen kadınlara çalışma vaadiyle yaklaşıp fuhuş yapmaya zorlayan bir çeteyle ilgili operasyon düzenledi. Yapılan operasyon sonucunda, pasaportlarına el konulan kadınları fuhuşa zorlayan karı-koca çete üyeleri tutuklandı.

A W203944 03

17 Kadın Kurtarıldı

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 19 Şubat 2024 tarihinde Bodrum'da fuhşa teşvik, aracılık etme, yer ve imkan sağlama suçlarıyla ilgili başlattıkları çalışma kapsamında, Antalya ve Muğla'da 4 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyon sonucunda 4 şüpheli şahıs yakalanırken, 17 yabancı uyruklu kadın kurtarıldı.

A W203944 02

Tutuklanan Şüpheliler Adli Makamlara Sevk Edildi

Şüpheli şahıslar, operasyonun ardından adli makamlara sevk edildi ve tutuklandı. Dosya şüphelisi bir kişinin daha önce aynı suçtan bir ay önce tutuklandığı belirtildi. Operasyon kapsamında fuhuş organizatörü oldukları iddia edilen Kırgızistan uyruklu Gulzade A ve kocası Mustafa C.S ile fuhuşta kullanılan korsan taksi sürücüleri oldukları iddia edilen Adnan B, Mehmet A. ve Emrah G. çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Antalya’da Dolandırıcılık İddiası: Kendilerini Bakın Ne Gibi Gösterdiler! Antalya’da Dolandırıcılık İddiası: Kendilerini Bakın Ne Gibi Gösterdiler!

Kaynak: İHA