Muğla Büyükşehir Belediyesi, tarımsal üretimi desteklemek ve üreticilere katkı sağlamak amacıyla il genelinde bugüne kadar 151 bin 780 meyve fidanı dağıtımı gerçekleştirdi. Bu önemli adım, Muğla'nın tarım kentinde üreticilere sağlanan çeşitli destek projelerinin bir parçası olarak hayata geçirildi.

Tarımsal Projeler

Muğla, verimli toprakları ve başat ürünleriyle Türkiye'nin önde gelen tarım kentlerinden biri. Muğla Büyükşehir Belediyesi, 2014 yılından bu yana üreticilere 151 bin 780 badem, ceviz, zeytin, incir, kestane fidanı dağıtarak tarımsal çeşitliliği artırmayı hedefledi. Bu fidanların dağıtımı sonucunda, yaklaşık 6 bin dekar araziye fidanlar dikilmiş ve 1805 üreticiye destek sağlandı.

Muğla'da Üreticilere 150 Binden Fazla Fidan Desteği

Çağın hastalığı obezite ile ilgili bilmedikleriniz Çağın hastalığı obezite ile ilgili bilmedikleriniz

Çeşitli Alanlarda Destek

Muğla Büyükşehir Belediyesi, tarımın farklı alanlarında üreticilere destek sunuyor. Toprak analiz laboratuvarı, sulama suyu analiz laboratuvarı, yerel tohum merkezi, meyve sebze kurutma tesisi, sakız ağacı deneme bahçesi, koku vadisi, kaba yem desteği, kooperatiflere destek gibi çeşitli projelerle tarımsal üretime katkı sağlıyor.

Başkan Gürün: 'Üreticilerimize Katma Değer Sağlıyoruz'

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, turizm, tarım ve kültür kenti olan Muğla'da üreticiye yönelik projeleri hayata geçirerek, köylüyü tekrar milletin efendisi yapma çabalarını vurguladı. Başkan Gürün, 2014 yılında göreve geldiklerinde Muğla'nın verimli topraklarında üreticilerin daha fazla kazanması için çalışmalara başladıklarını belirterek, dağıtılan fidanların Muğla topraklarıyla buluşmasının, üreticilerin kazanmasının mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Başkan Gürün, 'Üreticilerimiz katma değeri yüksek ürünlerle daha fazla kazanıyor, en önemlisi toprağına sahip çıkıyor. Dağıttığımız fidanların toprakla buluşması, ürün vermesi, üreticimizin emeği ile kazanması, toprağına sahip çıkması da bizleri çok mutlu ediyor.' şeklinde konuştu.

Muğla'da zabıta memuru alımı sınavları ne zaman yapılacak? Muğla'da zabıta memuru alımı sınavları ne zaman yapılacak?

Kaynak: İHA