Muğla'da, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'nün koordinasyonunda yürütülen yaban hayatı izleme çalışmalarında, foto kapanlar tarafından çekilen çarpıcı görüntüler doğaseverlerle buluştu.

Foto Kapanlarla Anlık İzleme

Muğla İl Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında, avcılık ve yaban hayatı şube müdürlüğü ekipleri tarafından konumlandırılan foto kapanlar, Muğla'da yaşayan boz ayı ve 3 yavrusunun doğal yaşamlarını anlık olarak izlemeye olanak tanıdı.

Meteoroloji'den uyarı! Yarın okullar tatil mi? Meteoroloji'den uyarı! Yarın okullar tatil mi?

Muğla'da Boz Ayı Ve 3 Yavrusu Görüntülendi

Anne Boz Ayı ve 3 Yavrusu

Görüntülerde, gece saatlerinde bir boz ayının 3 yavrusuyla birlikte dolaşması öne çıkıyor. Foto kapanlar sayesinde elde edilen bu nadir görüntüler, doğa severlerin yaban hayatını daha yakından tanımasına olanak sağlıyor.

Muğla'da Boz Ayı Ve 3 Yavrusu Görüntülendi

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Koordinasyonunda

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü 4. Bölge Müdürlüğü tarafından koordine edilen bu çalışmalar, biyolojik çeşitliliği koruma, yaban hayatını gözlemleme ve doğal ekosistemlerin sürdürülebilirliğini sağlama amacını taşıyor.

Ormanda bebek var! Yabani yavrular fotokapanlara yakalandı Foto Galeri: Ormanda bebek var! Yabani yavrular fotokapanlara yakalandı

Kaynak: İHA