Muğla Valisi İdris Akbıyık, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu (TOSSFED) tarafından düzenlenen ‘Trisome Oyunları 2024’ organizasyonunda başarı elde eden milli sporcu Elif Oral'ı tebrik etti. Vali Akbıyık, Elif Oral'ın dünya ikincisi ve üçüncüsü olduğu yüzme branşında gösterdiği başarılardan dolayı gurur duyduklarını belirtti.

TFF VAR kayıtlarını açıkladı TFF VAR kayıtlarını açıkladı

Muğla Valisi Akbıyık milli sporcu Elif Oral'ı tebrik etti

Vali Akbıyık, Elif Oral'ın Türkiye'yi ve Muğla'yı en iyi şekilde temsil ettiğini vurgulayarak, 'Özel sporcumuz Elif ülkemizi ve ilimizi en iyi şekilde temsil ederek bizleri gururlandırdı. Elif’în gücünü dünyaya gösterdik. Milli sporcumuz Elif’e başarılarının artarak devamını diliyor, bundan sonra kendisinden şampiyonluk bekliyoruz' dedi.

Bu yıl ilk kez 19-26 Mart 2024 tarihlerinde Antalya’da düzenlenen Down Sendromlular Dünya Spor Oyunlarına (Trisome Games) 33 ülkeden 488 özel sporcu katıldı. Türkiye, 8 farklı branşta 86 sporcu ile madalya mücadelesi verdi. 

Muğla Valisi Akbıyık milli sporcu Elif Oral'ı tebrik etti

Dünyanın en büyüğü olma özelliği taşıyan oyunlarda Elif Oral Junior kategorisinde dünya ikincisi, 100 metre kurbağalama ve 200 metre serbest stilde ise dünya üçüncüsü oldu.


 

Kaynak: İHA