Fenerbahçe'nin Portekizli teknik direktörü Jose Mourinho, yeni sezon öncesi çalışmalara yoğun şekilde devam ediyor. Mourinho, takımına yapması gerekenleri ayrıntılarıyla anlatırken, sistemini oyuncularına en ince detayına kadar işliyor.

A W241916 02

Avusturya'da Hazırlık Kampı

Sarı-lacivertliler, yeni sezon hazırlıklarını Avusturya'nın Graz kentinde sürdürüyor. Fenerbahçe, Mourinho yönetiminde ilk olarak Düzce'nin Kaynaşlı ilçesindeki Topuk Yaylası Tesisleri'nde çalışmalara başlamış ve ardından İstanbul'a dönmüştü. Temmuz ayının ilk günüyle birlikte Avusturya'ya uçan Fenerbahçe, Bad Waltersdorf'ta kampa girerek çalışmalarına burada devam etti.

Sıkı Antrenman Programı

Mourinho, kampın ilk gününden itibaren çalışmaları sıkı tutuyor. Antrenmanlarda takımdan bir saat önce sahaya inen deneyimli teknik adam, idman düzenini kendisi kurarken, günde iki saate yakın iki antrenman yaptırıyor. Futbolcular, kamp süreciyle ilgili konuşmalarında sıkı program uygulandığını ve çok iyi çalıştıklarını dile getiriyor.

Detaylı Analiz ve İletişim

Portekizli teknik direktör, kamptaki her şeyi en ince detayıyla inceleyerek öğreniyor ve oyuncularla antrenmanlar dışında bireysel olarak diyalog kuruyor. Taktik çalışmalarında birçok kez oyunu durduran Mourinho, takıma sürekli uyarılarda bulunuyor. Maç içerisindeki farklı pozisyonları işleyen Mourinho, detayları sıklıkla oyuncularına anlatıyor. İdmanları drone ile kayıt altına alan deneyimli çalıştırıcı, ekibiyle birlikte her antrenmanın analizini yapıyor.

A W241916 03

Fiziksel Dayanıklılık Çalışmaları

Mourinho, antrenmanlarda takımı fiziksel olarak üst seviyeye çekmek için zorlayıcı çalışmalar yaptırıyor ve kondisyonu artıracak çalışmalara önem veriyor. Teknik ekibinde yer alan İtalyan atletik performans antrenörü de bu süreçte önemli katkılar sağlıyor. Mourinho, oyuncuların idmana erken gelerek fitness salonunda çalışma yapmasını istiyor. Bu şekilde hem toplu hem topsuz olarak takıma dayanıklılık kazandırmayı hedefliyor. Dayanıklılık antrenmanlarını zaman zaman yarışma şeklinde yaptıran Mourinho, kuvvet idmanlarını da sahada uyguluyor. Jose Mourinho'nun Samandıra Can Bartu Tesisleri'ne de birçok fitness ekipmanı getirttiği öğrenildi.

Beşiktaş Shakhtar Donetsk'e 1-0 mağlup oldu Beşiktaş Shakhtar Donetsk'e 1-0 mağlup oldu

A W241916 04

Oyuncuların Yorumu

Kamp süreciyle ilgili konuşan futbolcular, sıkı program uygulandığını ve çok iyi çalıştıklarını belirtiyor. Mourinho'nun kamptaki her şeyi en ince detayıyla incelediğini ve oyuncularla bireysel olarak diyalog kurduğunu dile getiriyorlar.

Kaynak: İHA