Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), P*K/K*K-H*J (Kadın Savunma Güçleri) örgütünün sözde komutanı Aryen Are kod Zeynep Eyveri'yi gerçekleştirdiği nokta operasyonla etkisiz hale getirdi. MİT tarafından yürütülen başarılı çalışmalarda, Irak'ın İran sınırındaki Pencevin bölgesinde faaliyet gösteren Zeynep Eyveri'nin konumu tespit edildi.

Zeynep Eyveri, P*K/K*K-H*J örgütünün kadın yapılanmasında kilit bir konumda bulunuyordu. MİT'in elde ettiği bilgilere göre, terörist lider Zeynep Eyveri, Kuzey Irak'taki Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personeline yönelik saldırı planları yapmakta ve kadın örgüt mensuplarına eğitimler veriyordu. MİT, TSK personeline yönelik planları koordine eden ve örgüt içinde önemli bir pozisyonda bulunan ter*rist Zeynep Eyveri'ye yönelik operasyon kararı aldı. P*K/K*K-H*J komutanı Aryen Are kod Zeynep Eyveri'nin yerini belirlemede MİT'in saha ajanları etkili oldu.

Mi̇t Pkk’nın Sözde Kadın Savunma Güçleri Komutanını Etkisiz Hale Getirdi2

Örgüte 2005 Yılında İran'dan katılmış

Zeynep Eyveri, Irak'ın kuzeyindeki askeri üslerimize yönelik eylem planlarını hayata geçmeden MİT tarafından etkisiz hale getirildi. MİT, ter*r örgütüne yönelik başarılı operasyonlarına devam ederek, ter*rün kaynağında imha politikasını Irak ve Suriye'de sürdüreceğini vurguladı. Aryen Are kod Zeynep Eyveri'nin 2005 yılında İran'dan örgüte katıldığı belirtilirken, İran-Irak sınırındaki kadın ter*ristlerin faaliyetlerinde önemli bir rol üstlenen örgüt yöneticisi olarak biliniyordu. P*K/K*K-H*J sözde komutanı olarak faaliyet gösteren Zeynep Eyveri'nin etkisiz hale getirilmesi, ter*r örgütüne karşı yürütülen mücadelede bir başarı olarak değerlendiriliyor.

Kaynak: İHA