Amerikalı pop ikonu Michael Jackson'ın yaklaşık 40 yıl önce bir reklam filmi için giydiği unutulmaz ceket, Londra'da düzenlenen bir açık artırmada satışa çıkarıldı. Beklenen fiyat aralığı 250 bin ile 490 bin dolar arasında olan bu ikonik ceket, Jackson'ın 1984 yılında bir içecek firması için özel olarak tasarlanmış kostümüydü.

Thriller albümü ile büyük bir üne kavuşan Michael Jackson'ın oynadığı reklam, döneminde büyük ilgi uyandırmıştı. Ancak çekimler sırasında Jackson'ın saçlarının yanması ve ciddi yanıklarla karşılaşması, olayın ayrı bir boyutunu oluşturmuştu.

Bu özel eşyanın satışının yanı sıra, açık artırmada George Michael, Amy Winehouse, David Bowie, Elvis Presley, Angus Young, John Lennon ve The Beatles'a ait diğer hatıra eşyaları da ilgi çekti.

Michael Jackson'a ait anı eşyaları daha önce de yüksek fiyatlarla satılmıştı. Örneğin, 1983 yılında giydiği şapka, geçtiğimiz eylül ayında Paris'te 67 bin dolara alıcı bulmuştu. Jackson'ın mirası, müzik dünyasındaki etkisiyle birlikte koleksiyonerler arasında da önemli bir yer tutmaya devam ediyor.

54 yaşındaki Esra Ceyhan'ın son hali şoke etti! Görenler tanımakta zorlandı 54 yaşındaki Esra Ceyhan'ın son hali şoke etti! Görenler tanımakta zorlandı

cekeket

Kaynak: Haber Merkezi