Kilis'in iddialı isimlerinden olan Hasan Kara, Milliyetçi Hareket Partisi'nin güçlü kadrosuyla 2024 yerel seçimlerinde Kilis Belediye Başkanlığı için adaylığını açıkladı. İşte, Hasan Kara'nın kariyerinden detaylar...

Hasan Kara Kimdir Nerelidir?

Hasan Kara, 1 Ocak 1969 yılında Kilis'te dünyaya geldi

MHP'nin Kilis Belediye Başkan Adayı Hasan Kara Kimdir? Hakkında Tüm Detaylar...

Hasan Kara Hangi Üniversiteden Mezun?

Hasan Kara, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu bir isimdir.

Hasan Kara Hangi Görevlerde Bulunmuştur?

Hukuki alandaki bilgi ve deneyimiyle tanınan Kara, Antakya Altınözü'nde hâkimlik görevinde bulunmuş ve ardından Ümraniye Belediyesi'nde Özel Kalem Müdürlüğü ve Hukuk İşleri Müdürlüğü gibi önemli pozisyonlarda görev yapmıştır.

MHP'nin Kilis Belediye Başkan Adayı Hasan Kara Kimdir? Hakkında Tüm Detaylar...-1

Hasan Kara Hangi Siyasi Partilerde Görev Almıştır?

1999 yılında Fazilet Partisi'nden Kilis Belediye Başkanlığına aday olan Hasan Kara, bu göreve seçilememiş, ancak ardından 2002 Türkiye genel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi'nin kurucuları arasında yer almış ve Kilis İl Başkanlığı görevini üstlenmiştir.

Hasan Kara'nın Asıl Mesleği Nedir?

Serbest avukatlık yaparak ve sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik görevlerini üstlenmiştir.

İstanbul’da kentsel dönüşüm desteği ne kadar olacak? Hibe ve kredi şartları İstanbul’da kentsel dönüşüm desteği ne kadar olacak? Hibe ve kredi şartları

MHP'nin Kilis Belediye Başkan Adayı Hasan Kara Kimdir? Hakkında Tüm Detaylar...-2

Hasan Kara Milletvekilliği Yaptı Mı?

2002 Türkiye genel seçimlerinde Kilis milletvekili olarak seçilen Hasan Kara, 2007 ve 2014 yerel seçimlerinde Kilis Belediye Başkanlığı için başarıyla yarışarak görevine devam etmiştir.

Hasan Kara Evli Mi?

Evli ve dört çocuk babası olan Hasan Kara, 2024 yerel seçimleri için MHP'nin Kilis Belediye Başkanlığı adayı olarak yeniden sahneye çıkmıştır.

Kaynak: Haber Merkezi