MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM'deki grup toplantısında yaptığı konuşmada, Hakkari Belediyesi'ne kayyum atanmasına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bahçeli, terör örgütleriyle bağlantılı kişilerin belediye başkanı olarak atanmasının demokrasiyi tehlikeye soktuğunu belirterek, "Demokrasiyi zayıflatmak isteyenlerle kararlı bir şekilde mücadele ediyoruz." dedi.

Bahçeli: "Cumhurbaşkanımızın İkili Temaslarında Mahsur Yok"

Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ikili temaslarıyla ilgili de değerlendirmelerde bulundu. Bahçeli, "Cumhurbaşkanımızın doğal olarak herkesle görüşebilir, herkesi dinleyebilir. Bizce bunda hiçbir mahsur yoktur." ifadelerini kullandı.

Suriye'nin Kuzeydoğusundaki Seçimler Hakkında Bahçeli'den Açıklama

Suriye'nin kuzeydoğusunda yapılması planlanan ve ağustos ayına ertelenen seçimlere ilişkin konuşan Bahçeli, Türk milletine karşı düşmanca hareket eden iç ve dış güçlerin kampanyalarını hızlandırdığını belirtti. Bahçeli, Türkiye'nin güvenliğinin her şeyden önce geldiğini vurgulayarak, "Böylesi bir ihanete seyirci kalmak Türk vatanını felakete sürüklemekle eş değerdir." şeklinde konuştu.

DİSK Antalya'da hükümete seslenecek DİSK Antalya'da hükümete seslenecek

Bahçeli: "DEM Partisi'nin Amacı Halka Hizmet Değil"

Hakkari Belediye Başkanı'nın tutuklanmasıyla ilgili olarak da konuşan Bahçeli, terör örgütlerini bilinçli bir şekilde destekleyenlerin Türkiye'yi siyasi ve toplumsal çalkantıya sürüklemek istediklerini ifade etti. Bahçeli, "DEM Partisi'nin amacı yöre halkına hizmet değil, terör örgütlerine hizmet etmektir." şeklinde konuştu.

Bahçeli: "Eşkıyanın Fermanını TBMM'de de Yırtacağız"

Bahçeli, Avrupa Parlamentosu seçimlerine de değinerek, AB-Türkiye ilişkilerinin istikrarlı bir şekilde ilerlemediğini belirtti. Bahçeli, "Türkiye'nin ve Türk milletinin haklarını savunmak için kararlı bir şekilde mücadele edeceğiz. Eşkıyanın fermanını dağda yırttık, aynısını TBMM'de de yapmak demokrasi ve hukuk vazifesidir." dedi.

MHP'den Ailelere Gelir Desteği Projesi

MHP'nin, asgari refah seviyesinin endeks üzerinden hesaplanması ve ailelere gelir desteği projesi hazırladığını açıklayan Bahçeli, "Bu projenin hayata geçmesi için parti olarak üzerimize düşen çalışmayı yapacağız. Aç, susuz, fukara herkesle kucaklaşmayı hedefliyoruz." şeklinde konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi