Denizli’de yaşayan Kezban Kartal, çocuklarıyla birlikte Asri Mezarlık'ta bulunan annesinin kabrine ziyarete gittiği sırada beklenmedik bir olayla karşılaştı.

Kabir ziyaretinde bulunduğu sırada bebek ağlama sesleri duyduğunu belirten Kartal, korkuyla mezarlıktan ayrıldı. Durumu hemen 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildiren Kartal, mezarlıkta bir bebek ağlama sesi duyduğunu ve bir bebeğin bırakılmış olabileceği endişesiyle ihbarda bulundu.

Alanya'da üniversite öğrencisi hayatını kaybetti Alanya'da üniversite öğrencisi hayatını kaybetti

Emniyet Güçleri Olaya Müdahale Etti

İhbar üzerine bölgeye yönlendirilen polis ekipleri, Kartal'ın tarif ettiği alanda detaylı bir arama gerçekleştirdi. Ancak yapılan kontrollerde herhangi bir bulguya rastlanmadı. Bunun üzerine emniyet güçleri, Kartal'ı tekrar mezarlığa davet ederek belirttiği noktayı göstermesini istedi. Yapılan arama çalışmaları sonucunda herhangi bir olumsuz durum tespit edilemedi.

Kartal: "Kızımın Anlatımları Beni Etkiledi"

Olay sonrasında konuşan Kezban Kartal, kızının daha önce cinlerden bahsettiğini ve bu durumun etkisinde kalarak korkuyla mezarlığa geldiğini ifade etti. Kartal, "Mezarlığa geldiğimizde ben tenha olmasından konu açtım. Kızım da cinlerden bahsetmişti. Ben o korkuyla geldim. Bebek sesi duydum. Bir de mezarın başında bir karartı gördüm. Bu yüzden polisi aradım" şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA