Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 11 - 17 Mayıs 2024 tarihleri arasında hava sıcaklıklarının mevsim normalleri civarında seyredeceğini, ancak biraz azalarak kuzey, iç ve doğu bölgelerde mevsim normallerinin altına düşeceğini duyurdu.

Meteorolojiden uyarı: Türkiye genelinde yağışlı hava geri dönüyor

Tarçın Nasıl Yetiştirilir? Tarçın Türkiye'de Hangi Bölgede Yetiştirilir? Tarçın Nasıl Yetiştirilir? Tarçın Türkiye'de Hangi Bölgede Yetiştirilir?

Kuvvetli Yağışlar Bekleniyor

Yapılan açıklamaya göre, Isparta, Burdur, Antalya, Mersin, Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş, Hatay, Konya, Karaman, Niğde ve Kayseri'nin bazı bölgelerinde yerel olarak kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor.

Ankara ve Çevresinde Sağanak Uyarısı

Özellikle yarın Isparta, Burdur, Antalya ve Mersin’in iç kesimleri, Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş’ın batısı, Hatay’ın kıyı kesimleri, Konya’nın güneyi, Karaman, Niğde ve Kayseri’nin güneyinde yerel kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Doğu Bölgeleri de Etkilenecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Erzincan, Erzurum, Ağrı, Kars ve Ardahan çevrelerinde de kuvvetli yağışların beklendiğini belirterek, ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini vurguladı.

Kaynak: Haber Merkezi