Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son raporuna göre, Türkiye genelinde hava durumu değişkenlik gösterecek. İşte detaylar:

Genel Tahminler

HAVA SICAKLIĞI

Hava sıcaklıkları, mevsim normallerinin üzerinde seyrederek 3-6 derece daha yüksek olacak.

RÜZGAR

Rüzgarın genellikle kuzey ve batı yönlerinden hafif esmesi bekleniyor, ara sıra orta kuvvette olabileceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji'den 5 il için kuvvetli sağanak yağış uyarısı!

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Marmara Bölgesi'nde hava durumunun az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

EGE

Ege Bölgesi'nde hava genellikle az bulutlu ve açık olacak, ancak öğleden sonra Denizli çevrelerinde kısa süreli gök gürültülü sağanak yağışlar görülebilir.

AKDENİZ

Akdeniz Bölgesi'nde hava az bulutlu olacak, iç kesimlerde yer yer parçalı bulutlu geçişler yaşanacak. Öğleden sonra Burdur'un güneyi ile Toroslar kesiminde kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor.

İÇ ANADOLU

İç Anadolu Bölgesi'nde hava az bulutlu, doğu kesimlerinde yer yer parçalı bulutlu olacak.

BATI KARADENİZ

Batı Karadeniz'de parçalı ve az bulutlu hava hakim olacak.

Meteoroloji'den 5 il için kuvvetli sağanak yağış uyarısı!

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Orta ve Doğu Karadeniz'de hava parçalı ve yer yer çok bulutlu olacak, özellikle Orta Karadeniz kıyıları ile Doğu Karadeniz'de yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar görülebilir.

DOĞU ANADOLU

Doğu Anadolu Bölgesi'nde hava az bulutlu, doğu kesimlerinde yer yer parçalı bulutlu olacak. Öğleden sonra Malatya'nın batı çevreleri, Kars, Ardahan, Ağrı, Erzurum, Iğdır ve Van'ın doğu kesimlerinde kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde hava az bulutlu ve açık geçecek, ancak bölgenin güney kesimlerinde yer yer toz taşınımı olabileceği uyarısı yapılıyor.

Meteoroloji'den 5 il için kuvvetli sağanak yağış uyarısı!

DENİZLERDE HAVA

Marmara ve Kuzey Ege'de fırtınamsı rüzgarlar bekleniyor.

e-Devlet ve banka şifreleri tehlikede: Hesabınızı kontrol edin! e-Devlet ve banka şifreleri tehlikede: Hesabınızı kontrol edin!

KARADENİZ

Karadeniz'de hava parçalı ve çok bulutlu olacak, özellikle Doğu Karadeniz'in doğusu yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlara ev sahipliği yapacak.

MARMARA

Marmara Bölgesi'nde hava parçalı ve az bulutlu olacak, rüzgar doğu ve kuzeydoğudan 4 ila 6 kuvvetinde eserken akşam saatlerinde yer yer 7 kuvvetine ulaşabilir.

EGE

Ege Bölgesi'nde hava parçalı ve az bulutlu olacak, rüzgar Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 kuvvetinde esecek. Öğle saatlerinden sonra güneyi kuzeybatıdan 7 kuvvetine kadar yükselebilir.

AKDENİZ

Akdeniz Bölgesi'nde hava parçalı ve az bulutlu olacak, batı Akdeniz'de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde rüzgar eserken, doğu Akdeniz'de akşam saatlerinde batı ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde olacak.

VAN GÖLÜ

Van Gölü çevresinde hava parçalı bulutlu, rüzgar doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde esecek.

Kaynak: Haber Merkezi