Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye genelinin hava durumu nasıl olacak? İşte ayrıntılar:

Hava Durumu Tahmini

Ülkemiz genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu olacağı tahmin ediliyor. Marmara'nın güney ve doğusu, Batı Karadeniz ile Ankara'nın kuzey ve batısı, Edirne, Kırklareli, Manisa, Kütahya, Eskişehir, Çankırı, Çorum, Kars, Iğdır, Van ve Hakkari çevrelerinde yerel sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor.

Hava Sıcaklığı Değişimleri

Batı kesimlerde hava sıcaklığının 2 ila 4 derece azalacağı, doğu kesimlerde ise 3 ila 5 derece artacağı tahmin ediliyor. Diğer bölgelerde ise önemli bir sıcaklık değişimi beklenmiyor.

Rüzgar Durumu

Rüzgarın batı ve güney kesimlerde güneyli, diğer bölgelerde ise kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği öngörülüyor.

Bölgesel Tahminler

Marmara Bölgesi

Parçalı ve yer yer çok bulutlu. Güney ve doğusu ile Edirne ve Kırklareli çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor.

Ege Bölgesi

Az bulutlu, kuzeyi parçalı ve yer yer çok bulutlu. Öğle saatlerinde Manisa ve Kütahya çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar olabilir.

İç Anadolu Bölgesi

Az bulutlu, kuzeyi parçalı ve yer yer çok bulutlu. Öğle saatlerinde Ankara'nın kuzey ve batısı ile Eskişehir ve Çankırı çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar görülebilir.

Güldür Güldür Show’da Yeni Sezon Sürprizi! Güldür Güldür Show’a Kimler Geliyor? Güldür Güldür Show’da Yeni Sezon Sürprizi! Güldür Güldür Show’a Kimler Geliyor?

Karadeniz Bölgesi

Parçalı ve az bulutlu zamanla çok bulutlu. Öğle saatlerinden sonra bölge genelinde aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor.

Doğu Anadolu Bölgesi

Az bulutlu, doğusunun parçalı ve çok bulutlu. Öğle saatlerinde Kars, Iğdır, Van ve Hakkari çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar olabilir.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi

Parçalı, doğusunun yer yer çok bulutlu.

Denizlerde Hava Durumu

Batı Karadeniz ile gece Marmara ve Kuzey Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

Karadeniz

Parçalı ve çok bulutlu. Rüzgar batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5, öğle saatlerinden itibaren 4 ila 6, yer yer 7 kuvvetinde.

Marmara

Parçalı ve çok bulutlu, güneyi sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. Rüzgar kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, akşam saatlerinde 4 ila 6, gece 7 kuvvetinde.

Ege

Parçalı ve çok bulutlu, kuzeyi aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. Rüzgar kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, kuzeyi 4 ila 6, gece 7 kuvvetinde.

Akdeniz

Parçalı bulutlu. Rüzgar batı Akdeniz’de doğu ve güneydoğu, Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğu, doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde.

Van Gölü

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı hafif sağanak yağışlı. Rüzgar doğu ve kuzeydoğudan, yarın öğle saatlerinde batı ve güneybatıdan 2 ila 4 yer yer 5 kuvvetinde.

Kaynak: Haber Merkezi