Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son değerlendirmelerine göre, Türkiye genelinde hava durumuyla ilgili önemli bilgiler paylaşıldı. İşte detaylar:

Türkiye Genelinde Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün raporuna göre, Türkiye genelinde havanın parçalı ve az bulutlu olması bekleniyor. Ancak, özellikle bazı bölgelerde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların görülmesi öngörülüyor.

Sıcaklık Beklentileri

Hava sıcaklıklarının Türkiye genelinde mevsim normallerinin 8 ila 12 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor. Rüzgarın ise genellikle kuzey yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette esmesi öngörülüyor.

Marmara Bölgesi

Marmara Bölgesi genelinde hava durumu büyük ölçüde parçalı ve az bulutlu olacak. Ancak, özellikle Bilecik çevrelerinde öğleden sonra ve akşam saatlerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor.

Ege Bölgesi

Ege Bölgesi'nde havanın büyük bir kısmı az bulutlu ve açık geçecek. Ancak, iç kesimlerde parçalı bulutluluk gözlenecek. Özellikle Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak ve Denizli çevrelerinde öğleden sonra yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor.

Ajda Pekkan ve Selda Bağcan’ın Unutulmaz Düeti Ajda Pekkan ve Selda Bağcan’ın Unutulmaz Düeti

Akdeniz Bölgesi

Akdeniz Bölgesi'nde hava az bulutlu ve açık olacak. Ancak, batı Akdeniz'in iç kesimlerinde parçalı bulutluluk gözlenecek. Öğleden sonra Isparta ve Burdur çevrelerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor.

İç Anadolu Bölgesi

İç Anadolu Bölgesi'nde parçalı ve az bulutlu bir gün öngörülüyor. Ancak, öğleden sonra ve akşam saatlerinde Eskişehir ve Ankara'nın batı ilçelerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor.

Karadeniz Bölgesi

Batı Karadeniz'de hava durumu parçalı bulutlu olacak. Özellikle öğleden sonra ve akşam saatlerinde Bolu'nun güney ilçelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar olması tahmin ediliyor. Orta ve Doğu Karadeniz'de ise hava parçalı ve az bulutlu geçecek.

Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi

Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde hava az bulutlu ve açık olacak. Ancak, özellikle Hakkari çevrelerinde öğleden sonra yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor.

Kaynak: Haber Merkezi