Mert Demir'in son şarkısı 'Antidepresan' için çalıntı iddiasıyla dava açıldı. Davacı Merve Holefter, eserin kendi 'Alınsam' adlı eserinden alıntılandığını iddia ediyor.

Ne Kadarlık Dava Açıldı?

Merve Holefter'in iddiasına göre, Mert Demir'in 'Antidepresan' şarkısı, kendisinin 'Alınsam' adlı eserinden izinsiz alıntılanmış. Bakırköy Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi'ne yapılan başvuruda 2 milyon TL maddi, 10 bin TL manevi tazminat talep ediliyor.

DCT Trading Dış Ticaret A.Ş. Halka Arzı Ne Zaman? DCT Trading Halka Arzında Kaç Lot Dağıtılacak? DCT Trading Dış Ticaret A.Ş. Halka Arzı Ne Zaman? DCT Trading Halka Arzında Kaç Lot Dağıtılacak?

Olayların Detayları Ne?

Müzik dünyasında yeni bir dava gündemi sarsıyor. Şarkıcı Merve Holefter, Mert Demir'in son çalışması 'Antidepresan'ın kendi eseri 'Alınsam'ı taklit ettiğini iddia ederek 2 milyon TL'lik bir tazminat davası açtı. İddiaya göre, her iki şarkının nakaratları arasında belirgin benzerlikler bulunuyor.

Mert Demir'in Savunması

Dava dilekçesine yanıt veren Mert Demir, eserinin özgün olduğunu savunarak iddiaları reddetti. Konuyla ilgili olarak henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Kaynak: Haber Merkezi