Mersin'de polis, alışveriş sitelerinin sahte linklerini üreterek, sahte hukuk bürolarından arama yaparak ve sazan sarmalı yöntemiyle dolandırıcılık yapan bir şebekenin peşine düştü. 32 şüpheli, toplamda 180 milyon lira haksız kazanç elde etmekle suçlanarak operasyonla yakalandı.

Mersin'de Sahte Linklerle Sazan Sarmalı Vurgunu! (2) Result

Sahte Linkler Üretiyorlardı

Mersin İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, dolandırıcılık faaliyetleri yürüten şüphelilere karşı bir operasyon düzenledi. Polis, Facebook Market Palace ve diğer tanınmış sitelerin sahte linklerini üreten, sahte ilanlarla insanları kandıran ve sahte hukuk bürolarından arama yaparak para talep eden şüphelileri tespit etti. Dolandırıcılar, internet sitelerinden araç almak isteyen kişileri sazan sarmalı yöntemiyle organize bir şekilde dolandırıyordu. Polis, şebekenin bu yöntemle 180 milyon TL haksız kazanç elde ettiğini belirledi ve operasyon başlattı.

Mersin'de Sahte Linklerle Sazan Sarmalı Vurgunu! (3) Result

Yakalananlar Arasında Suç Örgütü Lideri de Var

Eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyonda, toplamda 32 şüpheli yakalandı. Bu kişiler arasında suç örgütünün lideri de bulunuyordu. Operasyon kapsamında yapılan ev, iş yeri ve araç aramalarında ise 70 cep telefonu, 4 ruhsatsız silah, 1 para atma makinesi, 62 farklı şahsa ait banka kartı ve 120 bin TL nakit para ele geçirildi. Gözaltına alınan 32 şüpheli, ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü.

Mersin'de Sahte Linklerle Sazan Sarmalı Vurgunu! (4) Result

Mersin'de kaçak sigara operasyonu Mersin'de kaçak sigara operasyonu

Tekirdağ'da kadına şiddet: 2 aylık yaşam mücaledesini kaybetti Tekirdağ'da kadına şiddet: 2 aylık yaşam mücaledesini kaybetti

Mersin'de Sahte Linklerle Sazan Sarmalı Vurgunu! (5) Result

Paraları Döviz ve Altına Çevirmişler

Polisin çalışmasında şüphelilerin güven sağladıkları vatandaşlardan paraları aldıktan sonra döviz büroları ve sarraflara götürdükleri ortaya çıktı. Nakit parayı altın ve dövize çevirdiği belirlenen şüphelilerin görüntüleri de ortaya çıktı. Gözaltına alınan zanlıların ortaya çıkan görüntüsünde mağdurlardan dolandırıp nakit olarak getirdikleri yüklü miktardaki TL'yi altın ve dövize çevirdiği anlar görülüyor.

Paraları Döviz Ve Altına Çevirmişler

Kaynak: İHA