Türkiye’nin vergi rekortmenleri her yıl açıklanacak Türkiye’nin vergi rekortmenleri her yıl açıklanacak

Son günlerde Mersin'de artan hava sıcaklıkları, bahçelerdeki Malta eriği hasadını hızlandırdı. Özellikle Erdemli ilçesinde yoğun olarak yetiştirilen yenidünya meyveleri, sıcaklıkların etkisiyle erken olgunlaştı ve sararmaya başladı. İşçiler, bahçelere girerek meyveleri özenle topluyor ve kalitelerine göre sınıflandırarak pazara gönderiyor.

A W189063 01 Result

İç Piyasa ve İhracat İçin Üretiliyor

Üreticiler, bu yılın ürünlerinin kalitesinden ve çeşitliliğinden memnun olduklarını belirtiyor. Yenidünya meyveleri, birinci ve ikinci kalite olmak üzere farklı fiyatlarla alıcı buluyor. Mersin, Erdemli, Tarsus ve Antalya'nın Alanya ilçesinde yetiştirilen Malta eriği, hem iç piyasaya hem de ihracata yönelik olarak üretiliyor.

A W189063 08 Result

Malta Eriği Ne Kadar?

Üreticilerden Halil Keskin, Malta eriğinin sağlık açısından faydalarına dikkat çekiyor. Bu yılın veriminin iyi olduğunu belirten Keskin, meyvelerin tamamının olgunlaşmasının erken başladığını ve bu durumun fiyatlara yansıdığını ifade ediyor. Birinci kalite Malta eriği kilogramı 40-45 TL arasında alıcı bulurken, ikinci kalite 25-30 TL ve üçüncü kalite ise 15 TL'ye satılıyor.

A W189063 05 Result

Mersin'de bankacılıktan arıcılığa başarı hikayesi: 3-5 Kovan 250'ye çıktı Mersin'de bankacılıktan arıcılığa başarı hikayesi: 3-5 Kovan 250'ye çıktı

Kaynak: İHA