Mersin'de tarihi eser bulmak amacıyla iki farklı noktada kaçak kazı yapan 6 şüpheli, jandarma ekipleri tarafından suçüstü yakalandı.

İki Farklı İlçede Kaçak Kazı

Mersin'in Erdemli ve Mezitli ilçelerinde yapılan kaçak kazılar, jandarma ekiplerinin başarılı operasyonlarıyla sonlandırıldı. İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, bu bölgelerde tarihi eser bulmak amacıyla kaçak kazı yapan iki farklı grup belirledi. Şüpheliler, uzun süren takiplerin ardından eş zamanlı operasyonlarla yakalandı.

A W237305 02 Result

Suçüstü Yakalandılar

Erdemli ilçesinde 2, Mezitli ilçesinde ise 4 şüpheli, jandarma ekipleri tarafından suçüstü yakalandı. Operasyonlarda kaçak kazı yapmak için kullanılan çok sayıda malzeme ele geçirildi. Şüpheliler, işlemlerinin tamamlanması üzere jandarmaya götürüldü.

Mersin Tarsus'ta Tarım İşçilerini Taşıyan Servis Otobüsü Devrildi: 12 Yaralı Mersin Tarsus'ta Tarım İşçilerini Taşıyan Servis Otobüsü Devrildi: 12 Yaralı

Ele Geçirilen Malzemeler

Kaçak kazı olaylarında kullanılan çeşitli ekipmanlar ve kazı malzemeleri, jandarma ekipleri tarafından olay yerinde ele geçirildi. Ele geçirilen bu malzemeler, kazı çalışmalarının ne denli organize olduğunu gözler önüne serdi.

Mersin'de güvenlik görevlisi site sakinini öld*rdü Mersin'de güvenlik görevlisi site sakinini öld*rdü

Kaynak: İHA