Mersin'in merkez ilçe Toroslar Belediyesi tarafından düzenlenen 15. "Kurtuluş Kupası Geleneksel Kurumlar Arası Futbol Turnuvası" eleme maçlarıyla devam ediyor. 3 Ocak Mersin'in Düşman İşgali'nden kurtuluşunun 102. yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen turnuvada, kent genelinden 28 kurum 7 grupta mücadele ediyor.

Akbelen Mahallesi Koray Aydın Stadı'nda oynanacak

Toroslar Belediyesi Anafartalar Spor Kompleksi'nde gerçekleşen maçlarda, Toroslar Belediyesi ile Toroslar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü takımları çeyrek finale yükselmek için mücadele etti. Turnuvanın final müsabakası ise 3 Ocak'ta Mersin'in Düşman İşgali'nden kurtuluşunun 102. yıl dönümünde Akbelen Mahallesi Koray Aydın Stadı'nda oynanacak.

Mersin'de düzenlenen 15. "Kurtuluş Kupası Geleneksel Kurumlar Arası Futbol Turnuvası" eleme maçlarıyla devam ediyor.

Beraberliğimiz kazanacak

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, geleneksel hale gelen turnuvanın kurumlar arası diyaloğu güçlendirmek ve kurtuluş coşkusunu artırmak amacıyla düzenlendiğini belirterek, turnuvaya katılan tüm takımlara teşekkür etti. Yılmaz, "Bu turnuvayla sahada ve tribünde sporun birleştirici gücünün en güzel örneği yaşanıyor. Amacımız, kurumlarımızın kaynaşmasının yanı sıra spora katkı sağlamak ve fair play ölçüsünde bir mücadele vermektir. Neticede bir takım şampiyon olacak ama birliğimiz, beraberliğimiz kazanacak" dedi.

Kaynak: İHA