Mersin İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, uyuştur*cu ile mücadele kapsamında gerçekleştirdikleri operasyonda, iklimlendirme yöntemi kullanılarak bir depoyu Hint keneviri yetiştirme tesisi haline getiren bir şüpheliyi yakaladı.

Polis Çalışmaları Sonucunda Şüpheli Tespit Edildi

Alınan bilgilere göre, Mezitli İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekipleri, uyuştur*cu ticareti yapan şahıslara yönelik çalışma yürüttü. Bu kapsamda teknik ve fiziki çalışmalar sonucunda şüpheli G.G. tespit edildi.

A W198194 02 Result

Fatih'te Dehşet: İki Yıl Önce Evlendiği Eşini Öldürdü Fatih'te Dehşet: İki Yıl Önce Evlendiği Eşini Öldürdü

Operasyonla İlgili Detaylar

Şüphelinin uyuştur*cu madde imalatı yaptığı tespit edilince belirlenen adreslere operasyon düzenlendi. Operasyon sırasında baskın yapılan depo olarak kullanılan yerin, çeşitli iklimlendirme düzenekleriyle donatılarak kapalı ortamda güneş ışığı görmeden saksılarla Hint keneviri yetiştirme alanına dönüştürüldüğü tespit edildi.

A W198194 01 Result

Ele Geçirilenler

Depoda yapılan aramalarda 87 adet Hint keneviri bitkisi ve bu bitkileri yetiştirmek için kullanılan kimyasal maddeler, 14 adet ışıklandırma, 1 adet fan, 2 adet vantilatör ve 1 adet ısı ölçer termostat ele geçirildi. Ayrıca yapılan aramalarda 108 adet çeşitli uyuştur*cu haplar da bulundu.

A W198194 04 Result

Şüpheli Hakkında İşlem Başlatıldı

Gözaltına alınan şüphelinin ifadesinin ardından adli makamlara sevk edileceği bildirildi.

Mersin Erdemli'de Motosiklet Kazası: Bir Sürücü Hayatını Kaybetti Mersin Erdemli'de Motosiklet Kazası: Bir Sürücü Hayatını Kaybetti

A W198194 03 Result

Kaynak: İHA