Mersin Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlara ekonomik destek sağlamak amacıyla Mahalle Mutfakları projesi kapsamında 3 çeşit yemeği sadece 10 TL'ye sunmaya devam ediyor. Bu hizmet, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından 2020 yılında Temmuz ayında başlatılmış olup, o zamandan beri ilgi görüyor.

Vatandaşlar Hizmetten Memnun

Mahalle Mutfakları projesi, özellikle ekonomik sıkıntı yaşayan ve yemek yapma imkanı bulunmayan vatandaşlar ile üniversite öğrencileri arasında büyük ilgi görüyor. 48 farklı noktada faaliyete geçirilen Mahalle Mutfakları sayesinde ihtiyaç sahibi vatandaşlar, evlerine 3 çeşit sıcak yemeği sadece 10 TL karşılığında alabiliyor.

A W191689 02

Bakan Yumaklı: Tarımsal üretimi bu sefer de ıskalamamalıyız Bakan Yumaklı: Tarımsal üretimi bu sefer de ıskalamamalıyız

Sosyal Hizmet Uzmanı Yasemin Özbek, 4 yılda kurulan mahalle mutfaklarında sembolik bir ücret karşılığında yüzbinlerce yemeği ihtiyaç sahiplerine ulaştırdıklarını belirtiyor. Özbek, projenin başlangıcından bu yana 2,5 milyon yemeği ihtiyaç sahiplerine ulaştırdıklarını ifade ediyor.

Vatandaşlar Memnuniyetlerini Dile Getirdi

Mahalle Mutfakları'ndan faydalanan vatandaşlar, proje sayesinde hem ekonomik hem de pratik bir çözüm bulduklarını dile getiriyor. Mükerrem Torun, "Her mahalleye bu tür mutfaklar kurulsun isteriz. 30 liraya aldığım yemekle ailemle doyuyoruz" diyor.

Kaynak: İHA